2. /
  4. /
  5. Aktywne zakończenie wakacji
Mayor Ink

Ostatnia niedziela wakacji była bardzo pracowita dla biegaczy KS Krotosz. Reprezentanci naszego klubu startowali bowiem w biegach w Szczecinie i w Swarzędzu.

Część zawodników KS Krotosz rywalizowała w 43. PKO Półmaratonie Szczecin. Na linii startu stanęło blisko tysiąc biegaczy. Z krotoszyńskiej grupy najlepiej spisał się Karol Olejniczak, który pokonał trasę w czasie 01:34:05 i zajął trzecie miejsce w kategorii M50. Ponadto półmaraton ukończyli Krzysztof Kasprzak (01:43:57), Karol Kałużny (01:52:00) oraz Joanna Olejniczak (02:12:57). Zorganizowano także bieg na 10 km, w którym również wzięli udział przedstawiciele KS Krotosz. Ten dystans pokonali Andrzej Maciejewski (53:21) i Valery Maćkowiak (01:22:26).

Tego samego dnia odbyła się dziewiąta edycja biegu na 10 km Szpot Swarzędz, w którym startowało około 1400 biegaczy. Z grona reprezentantów krotoszyńskiego klubu najszybsza była Justyna Karolczak (38:03), która dobiegła do mety jako siódma kobieta, jednocześnie zwyciężając w swojej kategorii wiekowej. Bieg ukończyli także Daniel Marek (38:28), Piotr Grzempowski (40:34) i Miłosz Kaczmarek (42:23).