Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Aktywność i profilaktyka!

2021-01-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Aktywność i profilaktyka!
Aktywność i profilaktyka!
Akademia Reissa

Zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp. w trakcie ferii zimowych na nudę nie narzekali. Zorganizowano bowiem dla nich zajęcia sportowo-rekreacyjne, połączone z elementami profilaktyki.

 

Głównym celem zajęć prowadzonych pod hasłem „Nie piję. Nie biorę. Nie palę!” było teoretyczne i praktyczne doszkalanie zawodników w zakresie techniki i taktyki gry, co miało przygotować ich do zbliżającej się rundy wiosennej. Uczestnicy mogli też dowiedzieć się o wielu ciekawych formach spędzania wolnego czasu. Przeprowadzono również profilaktyczne zajęcia o tematyce szkodliwości alkoholu, narkotyków oraz innych używek. Młodzi zawodnicy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania. Organizatorzy zajęć podkreślają, iż ich uczestnicy bardzo chętnie wzięli w nich udział i świetnie się bawili. Jednocześnie wyrażają nadzieję, iż doskonalenie umiejętności młodych sportowców przełoży się na wyniki w rundzie wiosennej.

– Zajęcia sportowe przygotowujące do rozgrywek wiosennych, połączone z akcją przeciwdziałania spożywaniu alkoholu, paleniu papierosów czy zażywaniu narkotyków, to propozycja, jaką zaproponowaliśmy naszym podopiecznym podczas ferii zimowych. W czasach ograniczeń, jakie niesie za sobą pandemia, była to doskonała forma aktywnego wypoczynku. Położyliśmy nacisk nie tylko na zajęcia ruchowe, ale też na promocję akcji „Nie piję. Nie biorę. Nie palę!”, aby uwrażliwić młodzież na szkodliwość używek – podsumował Sławomir Gruchała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Koźminie Wlkp.

(LENA)

FOT. GOS Koźmin Wlkp.

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud