Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Alan opuścił szpital!

2021-09-16
Alan opuścił szpital!
PERŁA ORLA

Kilka dni temu Alan kilka dni temu przeszedł operację w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzice poinformowali, iż opuścili już szpital i oczekują na kolejne kontrole stanu zdrowia chłopca.

Alan urodził się z wadą serca – anomalią Ebsteina. Pierwsze tygodnie swojego życia spędził na oddziale kardiologii dziecięcej. Jedyną szansą dla chłopca była operacja, której żaden lekarz w Polsce nie chciał się podjąć. Okazało się, że można wykonać ją w Stanach Zjednoczonych. Rodzina Alana trafiła pod opiekę profesora Jose da Silvy.
Koszty związane z operacją, leczeniem, zakwaterowaniem i transportem okazały się ogromne. Na szczęście dzięki ludziom o dobrych sercach udało się zebrać całą potrzebną kwotę ponad 870 tysięcy złotych i chłopiec wraz z rodzicami 20 sierpnia wyruszył z lotniska w Warszawie do Stanów Zjednoczonych. Kilka dni temu chłopiec przeszedł wyczekiwaną operację, która przebiegła po myśli lekarzy. Wszystko się udało. Rodzice Alanka poinformowali nas, iż opuścili mury szpitala i przebywają teraz w mieszkaniu, gdzie oczekują na kolejne kontrole stanu zdrowia dzielnego pacjenta.
Losy Alana możecie śledzić na facebookowym profilu – Serce Alana.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER