Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Ambasadorzy bezpieczeństwa!

2021-07-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Ambasadorzy bezpieczeństwa!
Ambasadorzy bezpieczeństwa!
GetFree

Szkoła Podstawowa w Gorzupi została laureatem programu partnerskiego dla szkół w ramach kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd” i otrzymała tytuł Ambasadora Bezpieczeństwa.

 

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zakończyły pierwszą edycję ogólnopolskiego programu partnerskiego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych, promującego założenia kampanii „Bezpieczny przejazd”. Do konkursu przystąpiła placówka w Gorzupi, a wszelkie działania z tym związane koordynowała Daria Karbowiak. Zadanie polegało na zrealizowaniu co najmniej pięciu z wyznaczonych działań promujących bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

Co udało się przeprowadzić w gorzupskiej szkole? Biorąc pod uwagę trwającą epidemię i zdalne nauczanie – bardzo wiele! Przygotowano i wyeksponowano gazetkę informującą o projekcie „ŻółtaNaklejkaPLK” i zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych, zorganizowano konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Bezpiecznie na przejazdach kolejowo-drogowych” oraz konkurs fotograficzny o takiej samej tematyce, zorganizowano Dzień Bezpieczeństwa Kolejowego, nagrano krótki film ze spaceru edukacyjnego, promującego właściwe zachowanie na przejazdach kolejowo-drogowych, a także utwór muzyczny „Piętnaście lat minęło”.

Podsumowanie programu partnerskiego i wręczenie podziękowań uczniom oraz koordynatorowi za ogromne wyróżnienie i docenienie podejmowanych działań odbyło się 18 czerwca w SP Gorzupia. Na spotkanie przybył Jarosław Chmielarz – koordynator kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”. W imieniu organizatora konkursu wręczył on szkolnemu koordynatorowi oraz uczniom dyplomy Ambasadorów Bezpieczeństwa oraz upominki. Dyrektor placówki otrzymała tablicę z certyfikatem Ambasadora Bezpieczeństwa, która umieszczona zostanie w budynku szkoły.

(ANKA)

FOT. SP Gorzupia

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud