2. /
  4. /
  5. Ambitna walka z liderem
IMPRESJA KROTOSZYN

W środę siatkarze MUKS Ziemia Milicka pojechali do Częstochowy na starcie z tamtejszym AZS-em, liderem II ligi. Wyrównany i emocjonujący mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych.

Otwierający set to walka punkt za punkt. Próbę nerwów w końcówce lepiej wytrzymali gospodarze i już przy pierwszej piłce setowej udało im się zakończyć tę partię wynikiem 25:23 i wyjść na prowadzenie.

Bliźniaczo przebiegała druga odsłona. Żadna z ekip nie odpuszczała, ale to częstochowianie mieli lekką przewagę. Korzystny wynik udało im się dowieźć do końca i zwyciężyć z przewagą trzech oczek.

Takim samym rezultatem zakończył się trzeci set, tyle że tym razem to nasi siatkarze byli górą. Po doprowadzeniu do remisu po 21 zdołali zachować zimną krew i pierwszą piłką setową zamknęli tę partię.

Niestety, w czwartej odsłonie ponownie lepsi byli miejscowi, którzy wygrali 25:21, a cały mecz 3:1. Mimo przegranej postawa naszych siatkarzy zasługuje na pochwałę. Jak równy z równym walczyli bowiem z aktualnie najsilniejszą drużyną ligi.