Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Amelka potrzebuje pomocy!

2021-07-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Amelka potrzebuje pomocy!
Amelka potrzebuje pomocy!
Power Food

Dwuletnia Amelia ze Strzegomia zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni typu drugiego. Ratunkiem dla niej może być terapia genowa. Żeby dziewczynka mogła ją przejść, potrzebna jest ogromna kwota pieniędzy.

 

Amelka urodziła się 29 czerwca 2019 roku. Na początku jej rodzice nie podejrzewali, że ich dziecko może być tak poważnie chore. Dziewczynka od urodzenia była rehabilitowana ze względu na asymetrię ułożeniową. Ta jednak nie przynosiła żadnych rezultatów. Rodzice postanowili zatem zmienić fizjoterapeutę. Nowy specjalista zasugerował wykonanie badania genetycznego pod kątem SMA. Podejrzenia niestety się potwierdziły. Badania nie pozostawiły żadnych złudzeń. Amelka zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 2.

Rodzice zazwyczaj dowiadują się o tym, że ich dziecko ma SMA od razu. Rodzice Amelki rozpoczęli walkę o jej zdrowie, kiedy miała już 1,5 roku i ważyła 10 kg. Do leczenia terapią genową mogą przystąpić jedynie dzieci, które nie przekroczyły wagi 13,5 kg. Dla dziewczynki jest to jedyna szansa na normalne życie. Czasu jest coraz mniej. Jeśli Amelka przekroczy daną wagę, szansa będzie stracona. Potrzebna jest jednak ogromna suma pieniędzy – niemal 9 milionów złotych. Do końca zbiórki zostało kilka dni. Na chwilę obecną udało się zebrać nieco ponad 30 procent potrzebnej kwoty.

Aby pomóc Amelce, można dokonać wpłat przez siepomaga.pl. Aby znaleźć zbiórkę, należy w wyszukiwarce wpisać „Amelka” i wejść w pierwszą zbiórkę. Wpłat można dokonywać też za pośrednictwem fundacji Serce dla Maluszka, wyszukując zbiórki Amelii Gmyrek. Losy dziewczynki można śledzić na Facebooku – Amelka kontra SMA #MyszkaAmelka. Zachęcamy do pomocy.

(LENA)

 

 FOT. Amelka kontra SMA

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud