Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Andrzej Czajka odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi

2023-11-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Andrzej Czajka odznaczony Srebrnym...
Andrzej Czajka odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi
VISUS

Andrzej Czajka, właściciel i założyciel firmy Max-Pol, został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi w kategorii działacz społeczny, nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

 

Poza prowadzeniem dużej firmy Andrzej Czajka znany jest z aktywności na niwie społecznej, z dużym zaangażowaniem udziela się na terenie swej małej ojczyzny. Na początku listopada bieżącego roku został uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi w kategorii działacz społeczny, nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Znalazł się w gronie 70 osób zasłużonych w służbie państwu i społeczeństwu. Odznaczeni z ramienia Prezydenta RP zostali Wielkopolanie, którzy wyróżnili się osiągnięciami w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, zasługami na rzecz rozwoju oświaty czy ochrony zdrowia oraz propagowaniem idei patriotycznych. Aktu dekoracji dokonał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Andrzej Czajka wiele zrobił dla lokalnej społeczności, działa bezinteresownie jako społecznik na terenie Rozdrażewa i powiatu krotoszyńskiego. Jest jednym z inicjatorów i współzałożycieli Uczniowskiego Klubu Sportowego Doliwa przy Szkole Podstawowej w Rozdrażewie. Pełni w nim funkcję wiceprezesa oraz wspiera go finansowo. Powstanie klubu stworzyło możliwość większego rozwoju sportowego młodzieży oraz promocji szkoły i miejscowości Rozdrażew. Dwie zawodniczki i dwóch zawodników w okresie działania sekcji piłki ręcznej otrzymało powołanie do kadry Wielkopolski. Drużyna tenisa stołowego dotarła do rozgrywek na poziomie III ligi. Jako zapalony działacz społeczny i charytatywny angażuje się w wiele inicjatyw na terenie gminy Rozdrażew i powiatu krotoszyńskiego, udzielając wsparcia finansowego na zorganizowanie różnego rodzaju imprez sportowych.

Za swoją działalność został odznaczony w 2013 roku medalem nadanym przez Marszałka Województwa „Zasłużony dla Województwa Wielkopolskiego”.  Przedsiębiorca należy również do grona założycieli Bractwa Kurkowego w Rozdrażewie, które reaktywowało się w 1997 roku i od 10 lat piastuje w nim  funkcję Starszego Bractwa – Prezesa oraz Chorążego Okręgu Ostrowskiego KBS RP. Za swoją działalność na rzecz rozwoju bractwa otrzymał wiele odznaczeń i podziękowań. Przez 32 lata był również członkiem Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie, gdzie przez 15 lat pełnił funkcję członka Zarządu Cechu. Wspiera także Hospicjum Głogowskie od kilku lat, za co otrzymał nagrodę „Filantrop Roku 2021”. Można więc zauważyć, jak wiele dla Andrzeja Czajki znaczy lokalna społeczność, radość daje mu wspieranie inicjatyw społecznych, które pomagają ludziom się rozwijać.

(LT)

 

FOT. Max-Pol

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + 15 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE