2021-10-08
  2. /
  4. /
  5. Andrzej Rusek mistrzem Polski!

We wrześniu w Skierniewicach odbyły się XI Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Reprezentanci SAC Ursus Krotoszyn wywalczyli cztery medale, w tym jeden złoty.

W imprezie startowało kilkuset zawodników z całego kraju. W tym gronie nie zabrakło przedstawicieli SAC Ursus Krotoszyn. Najlepiej spisał się Andrzej Rusek, który w kategorii +120 kg juniorów do 23 lat został mistrzem kraju. Krotoszyński trójboista przysiadł 250 kg, wycisnął leżąc 135 kg, a w martwym ciągu osiągnął 240 kg. Łączny wynik 625 kg dał mu upragniony tytuł. Świeżo upieczony mistrz wrócił do startów po dwuletniej przerwie i – mimo towarzyszącego mu podczas zawodów przeziębienia – pewnie triumfował w swojej kategorii.

W kat. -105 kg juniorów do 16 lat rywalizował Maciej Patan. Krotoszyński zawodnik osiągnął 172,5 kg w przysiadzie, 97,5 w wyciskaniu leżąc oraz 190 kg w martwym ciągu i z łącznym rezultatem 460 kg zajął drugie miejsce. Srebrny medalista poprawił wszystkie rekordy życiowe.

Na drugim stopniu podium stanął także Robert Jaśniak, który w kat. -83 kg juniorów do lat 20 przysiadł 182,5 kg, wycisnął leżąc 125 kg, a w martwym ciągu uzyskał 192,5 kg. Jak na debiutanta łączny wynik 500 kg jest znakomitym osiągnięciem.

Srebro zdobył również Robert Niedzielski, startujący w kat. -120 kg weteranów 40-49 lat. Krotoszyński trójboista osiągnął 205 kg w przysiadzie, 142,5 kg w wyciskaniu leżąc oraz 227,5 kg w martwym ciągu, poprawiając w każdej konkurencji swój dotychczasowy rekord. Łączny wynik 575 kg dał mu krążek ze srebra. Warto wspomnieć, iż R. Niedzielski trenuje trójbój dopiero od roku.

Piąte miejsce w kat. -52 kg seniorek zajęła Agnieszka Zimmermann, która przysiadła 95 kg, wycisnęła leżąc 65 kg, a w martwym ciągu osiągnęła 105 kg (łączny wynik: 265 kg). Krotoszyńska trójboistka wróciła do startów po przerwie spowodowanej ciążą. Była bardzo bliska poprawienia rekordów życiowych.