2. /
  4. /
  5. Anita Jadczak dwa razy...
TALENT STUDIO

Bardzo udane występy w imprezach biegowych ma za sobą Anita Jadczak. Reprezentantka Krotoszyńskiej Grupy Biegowej w czerwcu dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium w swojej kategorii wiekowej.

Ponad 200 zawodniczek i zawodników pojawiło się na starcie V Dyszki Pięciu Stawów w Jankowie Przygodzkim. Była to pierwsza impreza biegowa z cyklu „Powiat Ostrowski Biega”. Wśród kobiet najszybsza była Olga Kazimirowa, która dystans 10 km pokonała w czasie 42:40. Anita Jadczak osiągnęła czas 50:27 i w kategorii K40 została sklasyfikowana na drugim miejscu.

Kolejne zawody, w których startowała krotoszyńska biegaczka, odbyły się w Nowych Skalmierzycach. Uczestnicy 3. Dyszki Skalmierzyckiej zmagali się nie tylko z nieco dłuższym dystansem – bo zamiast zapowiadanych 10 km musieli pokonać prawie 11 km – ale także z upalną aurą. Na trasę ruszyło około 170 biegaczy. A. Jadczak uzyskała czas 56:36 i ponownie zajęła drugą lokatę w kat. K40.