Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
Padewscy PRACA
PADEWSCY

Publicystyka

Spotkanie, które nie miało sensu

Spotkanie, które nie miało sensu

2020-06-09 / Publicystyka
3 czerwca w Raszewach odbyło się spotkanie w sprawie budowanej w tym rejonie ścieżki pieszo-rowerowej. Inwestycja ruszyła w kwietniu. Wiadomo zatem było, że spotkanie to niczego nie zmieni i nic nie wniesie do tego, co powszechnie okolicznym mieszkańcom wiadomo.

Póki walczysz – jesteś zwycięzcą!

2020-05-12
pozwalam sobie na refleksje na temat otaczającej nas rzeczywistości. Tzw. epidemia koronawirusa przypomniała mi myśl, którą odkryłem już dobrych lat temu, mianowicie, że świat nie jest taki prosty, jak się większości ludzi wydaje.

Dajcie Nawałce Kartę Trenera!

2019-04-08
- Ooo, witam szanownego redaktora!! Kawki? - usłyszałem jakiś czas temu od znajomego wuefisty. - Czołem! Chętnie. Ale nie prowadzisz czasem lekcji? - odparłem. - No tak, ale widzisz, że grają sobie – brzmiała odpowiedź...

W Kobylinie jak w drużynie (piłkarskiej), czyli ŻELAZNA JEDENASTKA

2018-11-27
Za nami pierwsza sesja nowej kadencji Rady Miejskiej w Kobylinie. Refleksje, jakie mnie naszły po tych obradach, jakoś tak mimochodem, samoistnie weszły – mówiąc mocno metaforycznie – w piłkarskie buty.

Lepiej krwi upuścić ziomkom…

2018-08-22
Niedzielne, ciepłe popołudnie. Część krotoszynian – w tym moja rodzina – spędza je na pływalni miejskiej. Ludzie na basenie sympatyczni, uśmiechnięci, do rany przyłóż. Moja dzidzia po raz drugi zaliczyła pluskanie w zbiorniku większym niż niemowlęca wanienka. Totalny „lajt” przed powrotem do domu, gdzie - by delektować się końcówką weekendu – do obejrzenia w spokoju był mecz Kolejorza.

Co wolno wojewodzie…

2018-02-21
W ostatnich tygodniach w naszym powiecie pojawił się problem z nazewnictwem ulic. W związku z przyjętą w sejmie ustawą dekomunizacyjną z przestrzeni publicznej, czyli np. z pomników, ulic, budowli itd., mają znikać wszelkie ślady propagujące komunizm lub inne zbrodnicze ustroje. Wykonanie ustawy nadzorować ma wojewoda.
Koty ważniejsze od wizyty ministra…

Koty ważniejsze od wizyty ministra…

2017-09-21 / Publicystyka
W minioną środę do Kobylina przyjechał Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji. Tymczasem na stronie internetowej gminy Kobylin kompletna cisza na temat tego – co by nie mówić, ale jednak znaczącego - wydarzenia.

Zajmij się swoim życiem!

2016-10-27
Przed nami czas zadumy, czas refleksji. Czas, by wspomnieć tych, z którymi spotkamy się dopiero w zaświatach. Sam 1 listopada odwiedzę o kilkanaście (!) mogił więcej niż przed rokiem. W związku z tym nasuwają mi się dziesiątki pytań. I wcale nie chodzi o kwestie egzystencjalne.

Czas skończyć z prowizorką!

2016-09-26
Jak zapewne wielu Czytelników wie, jedną z moich pasji jest sędziowanie meczów piłkarskich. Według badań robionych przez telewizję Canal Plus zawód arbitra piłkarskiego znalazł się w trójce najtrudniejszych i najbardziej znienawidzonych przez społeczeństwo. Jak wiadomo, każdy najlepiej zna się na przepisach piłki nożnej, nie wspominając już o trenowaniu czy samej grze. Szkoda tylko, że jak zada się przeciętnemu kibicowi pytanie, jak wygląda okładka książki o przepisach piłki nożnej, to ów nie ma o tym zielonego pojęcia…


YouTube

Archiwum
BGP 2023
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA