2. /
  4. /
  5. Astra pokonała Białego Orła...
BANASZAK

W niedzielę na boisku w Koźminie Wlkp. rozegrane zostało spotkanie derbowe pomiędzy Białym Orłem a krotoszyńską Astrą. Po zaciętym meczu gospodarze musieli uznać wyższość rywali.

Przyjezdni w pierwszych minutach pojedynku napierali na bramkę miejscowych, choć nie wszystko szło po ich myśli. Gospodarze zdołali umieścić piłkę w siatce po stałym fragmencie gry, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Potem bliski szczęścia był Szymon Jankowski, który uderzał po zagraniu Artura Pautera z rzutu rożnego, jednak celował zbyt wysoko. W 27. minucie gry, po asyście Krzysztofa Czabańskiego, krotoszyńskiego bramkarza pokonał Robert Nowakowski. Pod koniec pierwszej połowy kolejny stały fragment gry wykonywał A. Pauter, futbolówka dotarła do Adama Skrzypniaka, a ten umieścił ją w bramce, doprowadzając do remisu. To nie były dobre momenty dla koźminian, gdyż chwilę później Mateusza Wroneckiego pokonał Mikołaj Szulc.

W drugiej odsłonie Orły starały się odrobić stratę. Krotoszynianie jednak skutecznie się bronili. Dobrą sytuację miał m.in. Wojciech Kamiński, który zmusił golkipera Astry do interwencji. Później miejscowi mieli jeszcze lepszą okazję, ale jeden z koźmińskich graczy, strzelając do pustej bramki, posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. W końcówce Astra mogła przypieczętować zwycięstwo, lecz strzał Kamila Czołnika był niecelny. Ostatecznie ekipa z Krotoszyna wygrała derby powiatu 2:1.

– To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Każdy z chłopców zostawił serce na boisko. Każdy dał z siebie wszystko. Spotkanie było bardzo zacięte, o czym świadczą kontuzje Szymona Jankowskiego, Adriana Sójki i Filipa Brinka – skomentowała Anna Krystek, kierownik krotoszyńskiej drużyny.

BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN WLKP. – ASTRA KROTOSZYN 1:2 (1:2)

1:0 – Robert Nowakowski (27)

1:1 – Adam Skrzypniak (42)

1:2 – Mikołaj Szulc (45)

BIAŁY ORZEŁ: Wronecki – Janowski, Roszczak, Oleśków (77′ Kęsy), Ratyński (55′ Kamiński), Maciejewski, Pacholski, Nowakowski (55′ Skowroński), Rój (46′ Namysłowski), Konieczny (66′ Hajdasz), Czabański

ASTRA: Nowacki – Brink (46′ Mizerny), Skrzypniak, Jankowski (80′ Rebelka), Ishchuk (65′ Czołnik), Staszewski (92′ Praczyk), Budziak, Błażejczak, Sójka (46′ Olejnik), Pauter, Szulc (89′ Sekula)