2. /
  4. /
  5. Astra pokonała lidera
Waldemar Wronecki

Astra Krotoszyn pokonała lidera kaliskiej klasy okręgowej! Do przerwy KS Opatówek prowadził, ale po zmianie stron nasz zespół strzelił dwa gole i wygrał 2:1.

Już po kwadransie gry gospodarze przegrywali. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mateusz Stefaniak i pokonał Bartka Jarysza.

Krotoszynianie wyrównali w 57. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wybił bramkarz Opatówka, ale dopadł do niej Krzysztof Ratyński i płaskim strzałem pokonał golkipera. Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry gospodarze strzelili zwycięskiego gola. Po rajdzie Kamila Czołnika piłka została wybita przed pole karne, a stojący tam Adam Adamski uderzył nie do obrony, zapewniając Astrze komplet punktów.

– Jestem pod wielkim wrażeniem chłopaków, zwłaszcza za postawę w drugiej połowie meczu – powiedział Mariusz Ratajczyk, kierownik Astry. – Po ciężkim pojedynku w Koźminku pokazaliśmy klasę, ogrywając lidera. Gratuluję piłkarzom i zapraszam kibiców na kolejnym mecz na naszym obiekcie, z Victorią Skarszew.

Astra Krotoszyn – KS Opatówek 2:1 (0:1)

BRAMKI: 0:1 – Mateusz Stefaniak (15’), 1:1 – Krzysztof Ratyński (57’), 2:1 – Adam Adamski (88’)

ASTRA: Jarysz – Jankowski (87’ Adamski), Stach, Krystek, Olejnik, Ratyński (85’ Stachowiak), Kuszaj (46’ Kuźnicki), Czołnik (90’ Piwowar), Juszczak, Wawrocki, Mizerny