2. /
  4. /
  5. Astra powaliła Tura
SofraHous

Bardzo dobry mecz rozegrała w sobotę Astra Krotoszyn. Podopieczni trenera Krzysztofa Wewióra pokonali na wyjeździe Tura 1921 Turek 4:0. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w oficjalnym spotkaniu zagrali razem Dariusz Reyer i jego syn, Patryk.

Pojedynek ułożył się znakomicie dla krotoszynian, którzy po sześciu minutach prowadzili już dwoma golami. Najpierw z rzutu wolnego piłkę do siatki posłał Szymon Polowczyk, a niedługo potem Krzysztof Ratyński zagrał prostopadle do Patryka Powalisza, a sprowadzony z Ostrowa Wlkp. napastnik nie dał szans bramkarzowi miejscowych. Tur w pierwszej połowie też miał swoje okazje, ale piłka po strzałach gospodarzy lądowała na poprzeczce i słupku.

Po zmianie stron drugie trafienie zaliczył P. Powalisz, a na 4:0 podwyższył Damian Gmerek, wykorzystując dobre podanie od K. Ratyńskiego.

Tur 1921 Turek – Astra Krotoszyn 0:4 (0:2)

BRAMKI: 0:1 – Szymon Polowczyk (3’ wolny), 0:2 – Patryk Powalisz (6’), 0:3 – Patryk Powalisz (50’), 0:4 – Damian Gmerek (80’)

ASTRA: Wojtkowiak – Olejnik, Jankowski, D. Reyer, Polowczyk (85’ P. Reyer) – Mizerny, Budziak, Krystek, Ratyński (90’ Roszczak) – Gmerek (83’ Piwowar), Powalisz (87’ Ishchuk)