2. /
  4. /
  5. Astra rozbita przez Ostrovię
webTax

W kolejnym meczu ligowym Astra Krotoszyn zmierzyła się u siebie z Ostrovią 1909 Ostrów Wlkp. Niestety, podopieczni Krzysztofa Gościniaka, mimo starań, nie sprostali rywalom i przegrali wysoko 2:6.

Już w pierwszej fazie spotkania obie drużyny wypracowały sobie kilka dogodnych sytuacji, ale żadnej nie wykorzystały. Wreszcie w 21. minucie Astrę na prowadzenie wyprowadził Mateusz Mizerny. Jednak były to dobre złego początki. Na odpowiedź przyjezdnych nie trzeba było jednak długo czekać. Ledwie minutę później do wyrównania doprowadził Maciej Kaniewski, który skierował do siatki piłkę odbitą przez krotoszyńskiego bramkarza po strzale Mikołaja Marciniaka. Niedługo potem ostrowianie strzelili kolejnego gola. Po dograniu Tomasza Kowalskiego ze skrzydła w pole karne piłka po rykoszecie wylądowała w bramce. Krótko przed przerwą na 3:1 podwyższył Karol Krystek, który pokonał Bartosza Jarysza strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po zmianie stron oba zespoły nadal grały ofensywnie. W 60. minucie Ostrovia podwyższyła rezultat za sprawą Mariusza Poślednika. Później dwójkowa akcja Łukasza Budziaka i Mateusza Mizernego zakończyła się skutecznym uderzeniem drugiego z wymienionych. Ale goście niemal natychmiast znów zwiększyli prowadzenie. Krotoszyńskiego bramkarza pokonał Kacper Piotrowicz. Wynik spotkania ustalił Mateusz Rachwalski, który mocnym strzałem nie dał szans B. Jaryszowi na skuteczną interwencję.

ASTRA KROTOSZYN – OSTROVIA 1909 OSTRÓW WLKP. 2:6 (1:3)

1:0 – Mateusz Mizerny (21)

1:1 – Maciej Kaniewski (22)

1:2 – Tomasz Kowalski (31)

1:3 – Karol Krystek (43)

1:4 – Mariusz Poślednik (60)

2:4 – Mateusz Mizerny (70)

2:5 – Kacper Piotrowicz (70)

2:6 – Mateusz Rachwalski (80)

ASTRA: Jarysz – Motyl, Skrzypniak, Jankowski, Mizerny, Staszewski (69′ Szulc), Budziak (79′ Brink), Błażejczak, Sójka, Pauter (82′ Sekula), Czołnik (69′ Ishchuk)