2. /
  4. /
  5. Astra rozpoczęła od zwycięstwa
webTax

Na inaugurację rundy wiosennej Astra Krotoszyn zmierzyła się ze Zjednoczonymi Rychwał. Na boisku w Pogorzeli krotoszynianie zwyciężyli 2:1.

Zjednoczeni w początkowej fazie meczu stworzyli sobie dwie sytuacje po rzutach rożnych. W obu przypadkach jednak dobrymi interwencjami popisał się Szymon Maj. W 24. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Astry. Z 11 metrów bramkarza rywali pokonał Łukasz Budziak. W kolejnych minutach krotoszynianie próbowali stwarzać zagrożenie pod bramką Zjednoczonych, lecz nie przekładało się to na konkrety. Krótko przed końcem pierwszej połowy wydawało się, że goście doprowadzili do wyrównania, ale zanim piłka przekroczyła linię bramkową, sędzia przerwał akcję.

Po zmianie stron znów bliscy szczęścia byli zawodnicy z Rychwała, kiedy to po rzucie wolnym z bocznej strefy boiska jeden z nich dobijał piłkę. Jednak i tym razem skutecznie interweniował golkiper Astry.

W 73. minucie, po zagraniu Artura Pautera z rzutu wolnego, futbolówkę głową do siatki skierował Adam Staszewski. Rywali było stać tylko na jedno trafienie w końcówce meczu i krotoszyński zespół wzbogacił się o komplet punktów.

ASTRA KROTOSZYN – ZJEDNOCZENI RYCHWAŁ 2:1 (1:0)

1:0 – Łukasz Budziak (24′ karny)
2:0 – Adam Staszewski (72)

2:1 – Eryk Oksiak (88)

ASTRA: Maj – Nasalski, Jankowski, Staszewski (90′ Łuczak), Budziak, Błażejczak, Juszczak (80′ Brink), Reyer, Czołnik, Ziemiański (70′ Ishchuk), Pauter