2. /
  4. /
  5. Barycz na zwycięskiej ścieżce
TAPAS

Jak na razie kwiecień jest bardzo udanym miesiącem dla Baryczy Sułów. Nasza drużyna odniosła bowiem komplet zwycięstw. Sporym wydarzeniem było także pozyskanie napastnika mającego za sobą wiele spotkań w polskiej Ekstraklasie.

W pierwszy kwietniowy weekend sułowianie rozgromili ekipę Górnika Wałbrzych 5:1. W Wielką Sobotę ograli 3:1 Sokół Marcinkowice, natomiast w miniony weekend, w derbach Doliny Baryczy, nie dali szans Piastowi Żmigród, zwyciężając 3:1.

Wynik tego spotkania otworzył już w 6. minucie Jakub Smektała, skutecznie egzekwując rzut karny. W 55. minucie na 2:0 podwyższył nowy piłkarz Baryczy, Piotr Grzelczak, umieszczając piłkę w siatce z najbliższej odległości po dokładnym dograniu z lewego skrzydła. Rezultat ustalił w 82. minucie Łukasz Dragon, pokonując bramkarza Piasta strzałem głową. W tej chwili Barycz ma na koncie 30 punktów i w tabeli plasuje się na dziesiątej pozycji.

Wracając do strzelca drugiego gola – 35-letni Piotr Grzelczak, który niedawno trafił do sułowskiego klubu, to zawodnik z bogatą ekstraklasową przeszłością. Na najwyższym szczeblu krajowych rozgrywek rozegrał 221 meczów. Grał m.in. w Widzewie Łódź, Lechii Gdańsk, Jagiellonii Białystok czy Górniku Łęczna. Ostatnie 3,5 roku spędził w Kazachstanie, gdzie występował w zespole FK Atyru. W tamtejszej lidze rozegrał 51 spotkań i strzelił 11 goli.

Na tym jednak nie koniec pozytywnych dla naszego klubu informacji. Czterej gracze drużyny seniorów dostali bowiem powołanie na konsultacje Reprezentacji DZPN UEFA Regions Cup. Pierwszy raz otrzymał je Łukasz Dragon, a dodatkowo do niego dołączy również Dawid Bąk. Pozostała dwójka to zawodnicy, którzy wywalczyli finały dla DZPN – Adrian Puchała i Jakub Bohdanowicz.