2. /
  4. /
  5. Barycz nie dała szans...
CENTRUM POGRZEBOWE

W sobotę piłkarze Baryczy Sułów musieli przejechać wiele kilometrów na mecz z Piastem Nowa Ruda. Po końcowym gwizdku to gospodarze wyglądali, jakby wrócili z dalekiej podróży. Sułowianie wygrali bowiem aż 4:1.

Już na początku konfrontacji przyjezdni pokazali, że są w gazie. W 3. minucie, po świetnie rozegranej akcji, futbolówka trafiła do Artura Kierata, który strzałem tuż przy słupku otworzył wynik spotkania. W kolejnych minutach ataki gości, choć efektowne, nie przynosiły rezultatów w postaci kolejnych goli. Gospodarzy kilka razy z opresji ratował bramkarz.

W 30. minucie Piast zdołał odpowiedzieć, gdyż arbiter podyktował rzut karny po tym, jak piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Baryczy. Jedenastkę wykorzystał Pedro Hipolito. Wynik w pierwszej połowie już się nie zmienił, czego nie można powiedzieć o liczbie zawodników Baryczy. W doliczonym czasie tej odsłony Sebastian Jasiński otrzymał bowiem drugą żółtą kartkę i został odesłany do szatni.

Gra w osłabieniu nie przeszkadzała sułowianom, którzy wciąż atakowali. W 65. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny, znów po zagraniu ręką, ale tym razem dla Baryczy. Adrian Puchała nie zmarnował okazji. Prowadzenie gości źle wpłynęło na miejscowych, którym puszczały nerwy. W konsekwencji jeden z nich dwie minuty później otrzymał czerwoną kartkę i oba zespoły od tego momentu grały w dziesiątkę.

W 85. minucie Dawid Bąk popisał się indywidualną akcją. Po minięciu rywali dograł do dobrze ustawionego A. Puchały, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W samej końcówce goście dobili rywali. Po „rozklepaniu” defensywy przez graczy Baryczy do siatki trafił D. Bąk, ustalając rezultat meczu.

PIAST NOWA RUDA – BARYCZ SUŁÓW 1:4 (1:1)

0:1 – Artur Kierat (3)

1:1 – Pedro Hipolito (30′ karny)

1:2 – Adrian Puchała (65′ karny)

1:3 – Adrian Puchała (85)

1:4 – Dawid Bąk (91)

BARYCZ: Koczorowski – Stachowski, Niedbała, Jasiński, Możdrzech (84′ Walkus), Bachta, Kazanecki, Skórnica (65′ Wójcik), Puchała, Pasternak (58′ Bąk), Kierat

CZERWONA KARTKA: Sebastian Jasiński (46)