Bezpieczny senior – jak chronić się przed tlenkiem węgla?
- Strona Główna
- /
- Aktualności Milicz
- /
- Bezpieczny senior – jak...
W Krośnicach, podczas ostatniego spotkania Klubu Seniora, odbyło się wyjątkowe wydarzenie poświęcone bezpieczeństwu osób starszych. Gościem spotkania był st. kpt. mgr inż. Dominik Kucharski z Państwowej Straży Pożarnej w Miliczu, który w ramach programu „Bezpieczny Senior” przybliżył uczestnikom kluczowe informacje na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla.
Podczas prelekcji strażak omówił objawy zatrucia tlenkiem węgla, które często bywają bagatelizowane, a mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Uczestnicy dowiedzieli się, jak rozpoznać pierwsze symptomy zatrucia, takie jak bóle głowy, osłabienie czy nudności, oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia.
Ważnym punktem spotkania było omówienie metod zapobiegania zatruciom. Dominik Kucharski podkreślił znaczenie montażu czujników tlenku węgla i dymu w domach, które mogą uratować życie w przypadku wykrycia niebezpiecznych gazów. Uczestnicy otrzymali również praktyczne wskazówki dotyczące prawidłowego użytkowania urządzeń grzewczych oraz wentylacji pomieszczeń.
Spotkanie zakończyło się serdecznymi podziękowaniami dla st. kpt. Kucharskiego za cenne informacje i wskazówki. Inicjatywy takie jak ta są niezwykle istotne, ponieważ zwiększają świadomość seniorów na temat zagrożeń i pomagają im zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dzięki edukacji i profilaktyce społeczność Krośnic staje się bardziej świadoma i przygotowana na potencjalne niebezpieczeństwa.
(DL)
FOT. CETS Krośnice
Comments are closed