Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

BiblioMALUCH – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych!

2023-11-15
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. BiblioMALUCH – zajęcia sensoryczne...
BiblioMALUCH – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych!
MDECOR

„BiblioMALUCH” to autorski projekt Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Zduny. Na jego realizację w 2023 roku – już po raz piąty – placówka pozyskała dofinansowanie w wysokości 7 700 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zajęcia w bibliotece odbywały się cyklicznie – w Zdunach co dwa tygodnie, a w filiach bibliotecznych w Baszkowie i Konarzewie raz w miesiącu. Były skierowane do dzieci z terenu gminy w wieku od roku do trzech lat i ich rodziców. Spotkania mają charakter rozwojowy i stymulujący.

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, projekt cieszy się dużym zainteresowaniem w środowisku lokalnym. Zrealizowano 28 spotkań, w których wzięły udział 52 osoby. Dzięki przygotowanym zabawom oraz zaproszonym gościom dzieci poznawały nie tylko siebie, swoje ciało i zmysły, ale również zjawiska zachodzące wokół nich.

W ramach realizacji projektu „BiblioMALUCH” biblioteka zorganizowała spotkania z wieloma specjalistami, w tym z psychologiem i logopedą dziecięcym w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Krotoszynie, neurologopedą, terapeutą z zakresu SI czy specjalistą w zakresie pedagogiki i metody nauczania Marii Montessori. W październiku odbyło się spotkanie z pisarką i animatorką dla dzieci – Moniką Skikiewicz. Autorka książek logopedycznych o Olo i Awie już na początku warsztatów wprowadziła uczestników spotkania – dzieci i dorosłych – w dobry nastrój. Bajanka przygotowała ćwiczenia słuchowe, zabawy z piłką oraz ze skakanką. Jednak serce dzieci skradł występ, w którym autorka pożyczała kolory od nich do swojej magicznej książki.

Projekt „BiblioMALUCH” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

JOANNA LEPCZYŃSKA

 

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

ul. Sienkiewicza 9

63 – 760 Zduny

tel. 62 721 51 72

www.biblioteka.zduny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 5 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek