Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Biblioteka już otwarta w nowej siedzibie

2021-01-27
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Biblioteka już otwarta w...
Biblioteka już otwarta w nowej siedzibie
TRANS-MED

W poniedziałek, 25 stycznia, burmistrz Tomasz Lesiński oraz Aldona Kordus, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kobylin, dokonali oficjalnego otwarcia nowej siedziby tej instytucji. Mieści się ona w budynku przy ul. Krotoszyńskiej 49.

 

Przypomnijmy, iż wcześniej w zaadaptowanym na potrzeby biblioteki obiekcie funkcjonowała szkoła branżowa. Pomieszczenia zostały wyremontowane jeszcze w 2020 roku. Remont kosztował 129 537 zł.

Przez 32 dni działalność kobylińskiej biblioteki była zawieszona. W tym czasie panie bibliotekarki pracowały w pocie czoła, aby spakować, przewieźć do nowej siedziby i poukładać na półkach ponad 20 tysięcy książek.

Nowe lokum jest większe i przestronniejsze od poprzedniego. Każdy z czytelników na pewno znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Na parterze mieści się wypożyczalnia książek, natomiast do cichej pracy lub do pracy zespołowej przygotowano czytelnię na piętrze z dostępem do trzech stanowisk komputerowych. Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne czytelnicy nie mogą jeszcze w pełni korzystać z całego obiektu, ale wypożyczalnia jest już czynna.

– Drodzy CZYTELNICY! Dziękujemy za miłe słowa i Waszą obecność. Dziękujemy, że nie zawiedliście nas w tym ważnym dniu. Dziękujemy za kwiaty i nowe książki, które od Was otrzymaliśmy – czytamy na profilu facebookowym kobylińskiej książnicy.

(ANKA)

 

Godziny otwarcia biblioteki w Kobylinie:

poniedziałek – 11.00-18.00

wtorek – 11.00-18.00

środa – 11.00-18.00

czwartek – 10.00-15.00

piątek – 11.00-18.00

sobota – 9.00-13.00

 

FOT. www.kobylin.pl

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud