Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
HANDLOWIEC GLK
DAF-MAL

Biblioteka wznowiła działalność

2021-03-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Biblioteka wznowiła działalność
Biblioteka wznowiła działalność
DAF-MAL

22 marca Krotoszyńska Biblioteka Publiczna, po generalnym remoncie, wznowiła działalność. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami do 9 kwietnia obowiązywać będą nowe zasady korzystania z książnicy.

 

Póki co czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek. W celu wypożyczenia należy stworzyć listę książek. Można je również zamówić telefonicznie bądź mailowo (wypożyczalnia dla dzieci i młodzieży – tel. 575 250 522, e-mail: wdladzieci@biblioteka.krotoszyn.pl / wypożyczalnia dla dorosłych – tel. 791 150 507, e-mail: wdladoroslych@biblioteka.krotoszyn.pl).

Zamówienie powinno zawierać nr karty bibliotecznej, autora i tytuł zamawianej książki, telefon kontaktowy. Książki będą do odbioru w następnym dniu roboczym.

Wchodzący na teren biblioteki zobowiązani są do zasłonięcia ust i nosa przy pomocy maseczki oraz bezwzględnej dezynfekcji rąk. Ponadto obowiązuje zachowanie dystansu społecznego – minimum 2 metry.

Jest też nowość. W celu zwrotu książek/audiobooków zaleca się korzystanie z całodobowej wrzutni, która umieszczona jest przy wejściu do biblioteki. Zwroty będą odpisane z konta czytelnika w następnym dniu roboczym. Książki można również oddać przy stanowisku bibliotekarza. Każda z nich będzie poddawana trzydniowej kwarantannie. Do 30 kwietnia nie będą naliczane kary za przetrzymywanie książek.

Przypomnijmy, że w budynku krotoszyńskiej biblioteki zrealizowano inwestycję pod nazwą „Przebudowa z rozbudową o szyb windowy zewnętrzny budynku Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej wraz ze zmianą aranżacji i kolorystyki wnętrz”. Na realizację tego projektu książnica uzyskała z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w wysokości 2 milionów złotych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2. Infrastruktura bibliotek 2016-2020. Koszt inwestycji wyniósł 3 mln zł.

(ANKA)

FOT. KBP

YouTube

Archiwum
BGP
IMPULS ZDUNY
IGLOO
Biblioteka Zduny
Oring
Linkiewicz
Eltom-bud
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
OFFICIUM
Pałac w Orli
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
OLD-BRICK.PL
MATYLA
MAZZONI
KIKICARCARE
LAGUNA
BETA
Maśniak
Zajączek
GLK