Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Bieganie w krainie karpia

2021-09-13
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, SPORT MILICZ
  4. /
  5. Bieganie w krainie karpia
Bieganie w krainie karpia
TRANS-MED

W niedzielę odbyła się już IX edycja Biegu Karpia. Start i meta usytuowane były na terenie Kąpieliska Karłów, a uczestnicy pokonali dwa okrążenia ulicami miasta. Dla najmłodszych przewidziano dużo krótszą trasę w tzw. Biegu Karpika.

 

Impreza w Miliczu przyciągnęła wielu doświadczonych biegaczy. Nie zabrakło jednak osób, które startowały głównie dla siebie, a nie dla bicia rekordów czy miejsc na podium. Wszystko przebiegało w przyjemnej atmosferze, a zgromadzeni motywowali siebie wzajemnie i gratulowali po pokonaniu trasy.

W sumie na trasę ruszyło blisko 90 zawodników, choć oczekiwania organizatorów były nieco większe. – Spodziewaliśmy się znaczniejszej liczby, jednak konkurencja jest bardzo duża. Imprez późnym latem i wczesną jesienią nie brakuje. Wszyscy obawiali się kolejnych lockdownów, dlatego większość zawodów została przesunięta na sierpień i wrzesień. Liczba, blisko 90 uczestników i tak nas satysfakcjonuje – skomentował na gorąco Jacek Biernat, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miliczu, organizatora wydarzenia.

Najlepszym biegaczom w każdej kategorii wręczono nagrody, a było ich naprawdę sporo. W klasyfikacji open kobiet zwyciężyła Kinga Pietras z Radomska, druga była Hanna Frankiewicz, a trzecia – Anna Kaczmarek. W open mężczyzn triumfował Michał Wójcik – postać dobrze znana w Miliczu i nie tylko – co nie było zaskoczeniem. Za nim uplasowali się Michał Przerwa i Tomasz Owczarek.

W kategorii K20 zwyciężyła Aleksandra Bator, wyprzedzając Nikolę Mikołajewicz i Agatę Karp, której nazwisko wszak zobowiązuje do udziału w takiej imprezie. Rywalizację K30 wygrała Ada Wybierała, a kolejne lokaty zajęły Monika Dolata i Marta Chytrowska. W K40 najlepsza była Justyna Bogacz-Chojnacka, a za nią znalazły się Dorota Biernat i Janina Sobolewska.

W grupie M20 pierwsze miejsce zajął Hubert Lekosz, przed Adamem Dubickim i Szymonem Okrutnikiem. W M30 triumfował Jakub Marciniak, drugi był Łukasz Szymczak, a trzeci – Jakub Owczarek. W M40 najszybszy okazał się Wiktor Janiszewski, wyprzedzając Artura Marka i Romana Nowackiego. W M50 na pierwszej pozycji uplasował się Paweł Dzikowski, a kolejne lokaty przypadły Maciejowi Majewskiemu i Arkadiuszowi Korzeniowskiemu.

W M60 wyróżniony został jedyny uczestnik w tej kategorii – Wiesław Rejek, któremu jednocześnie wręczono nagrodę dla najstarszego uczestnika biegu. Najlepszą miliczanką (mieszkanką powiatu) została Hanna Frankiewicz, zaś miliczaninem wspomniany już Michał Wójcik, zwycięzca biegu głównego.

(MS)

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER