Brąz krośniczanki na mistrzostwach kraju

2. /
  4. /
  5. Brąz krośniczanki na mistrzostwach...
ENDORFINA

Patrycja Giewiada, reprezentantka krośnickiej sekcji Black Aqua, pokazała klasę podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 14-letnich w Pływaniu w Olsztynie. W trakcie trzydniowych zmagań dzielnie walczyła o medale i w końcu dopięła swego, zdobywając brąz.

Rywalizacja w Olsztynie trwała od 17 do 19 grudnia. Wraz z P. Giewiadą w mistrzostwach startowała Natalia Zakrzewska. Dla pływaczek krośnickiej sekcji była to pierwsza impreza takiego kalibru. Zawodnicy poniżej wieku 14 lat biorą udział bowiem jedynie w zmaganiach regionalnych. W Olsztynie poprzeczkę zawieszono naprawdę wysoko, gdyż przybyli tam najlepsi przedstawiciele rocznika 2007.

P. Giewiada nie przestraszyła się konkurencji i konsekwentnie zmierzała do sukcesu medalowego. Pierwszego dnia zajęła szóstą lokatę na 200 m stylem dowolnym oraz 14. na 50 m w tym samym stylu. Kolejnego dnia konkurencję 200 m stylem zmiennym ukończyła na 22. pozycji.

Najszczęśliwszy okazał się ostatni dzień imprezy. Wtedy to krośnicka pływaczka stanęła na najniższym stopniu podium w rywalizacji na 100 m stylem dowolnym, tracąc do triumfatorki z Kraśnika niespełna dwie sekundy. Tym samym stała się pierwszym w historii mieszkańcem powiatu milickiego z medalem rangi mistrzostw Polski w pływaniu. Do życiowego sukcesu dorzuciła zwycięstwo w finale B na 100 m stylem zmiennym, a zatem 11. miejsce w ogólnej klasyfikacji.

N. Zakrzewska poradziła sobie nieco gorzej, gdyż najwyżej uplasowała się na 28. lokacie w konkurencji 200 m stylem motylkowym. Obie reprezentantki UKS Krośnicka Przystań zasługują jednak na słowa uznania za wolę walki na zawodach tak wysokiej rangi. Przysporzyły zatem dumy swojemu trenerowi – Mateuszowi Grudkowskiemu, a także gminie Krośnice, która finansowo wspiera ich działania.