2. /
  4. /
  5. Brąz Roberta Barana
Vidia film tekst

Jedenaście medali wywalczyli polscy zapaśnicy w silnie obsadzonym turnieju w Kijowie. Reprezentujący LKS Ceramik Krotoszyn Robert Baran stanął na najniższym stopniu podium w kategorii 125 kg.

Nasza reprezentacja przygotowuje się do mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 30 kwietnia-6 maja w rosyjskim Kaspijsku. Turniej w Kijowie był więc doskonałą okazją do sprawdzenia formy. Polacy zdobyli jeden złoty medal, trzy srebrne i siedem brązowych.

W kategorii 125 kg Robert Baran rozpoczął od wygranej z brązowym medalistą ubiegłorocznych ME do lat 23 – Kamilem Kościółkiem. Następnie pokonał reprezentanta Słowacji, Georgiego Noadeva. W kolejnej walce uległ Geno Petriaszwiliemu z Gruzji, który jest brązowym medalistą olimpijskim z Rio de Janeiro.

W repasażach zawodnik Ceramika trafił na kolejnego uczestnika igrzysk – Koreya Jarvisa. R. Baran pokonał reprezentanta Kanady i zdobył brązowy krążek.