2. /
  4. /
  5. Ceramik najlepszy
AGRO INTEGRACJA

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów Młodszych i Juniorów w Zapasach w Stylu Wolnym oraz w Zapasach Kobiet. W klasyfikacji drużynowej najlepszy był krotoszyński Ceramik.

Zapaśniczy turniej w naszym mieście przyciągnął czołowych zawodników z Wielkopolski. Reprezentanci LKS Ceramik Krotoszyn zdobyli łącznie 15 medali, dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej, wyprzedzając UKS Zapasy Plewiska i KS Sobieski Poznań.

W grupie juniorów na najwyższym stopniu podium stanęli Szymon Wojtkowski (kat. 80 kg) oraz Oskar Stefański (85 kg), srebrne krążki wywalczyli Maciej Kosmalski (65 kg) i Eryk Gibasiewicz (80 kg), a brązowe – Robert Jaśniak (80 kg) oraz Artur Gibasiewicz (80 kg).

W rywalizacji kadetów najlepsi w swoich kategoriach byli Kacper Nowakowski (48 kg), Mikołaj Adamczewski (60 kg) oraz Bartosz Kaźmierczak (71 kg), na drugich lokatach znaleźli się Hubert Krzyżański (48 kg), Mikołaj Stefański (71 kg) i Damian Rosiewicz (92 kg), a brąz zdobyli Kacper Witczak (60 kg), Maciej Patan (92 kg) oraz Jakub Gorzelanny (100 kg).