Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Czesław Roszczak podwójnie ozłocony

2024-07-01
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Czesław Roszczak podwójnie ozłocony
Czesław Roszczak podwójnie ozłocony
Kwiaciarnia Złocień

Pod koniec czerwca weteran konkurencji rzutowych z Łagiewnik brał udział w Mistrzostwach Polski Masters w Pięcioboju Rzutowym i Wielobojach Ciężarkowych w Toruniu. Świetna postawa pozwoliła Czesławowi Roszczakowi aż dwukrotnie stanąć na najwyższym stopniu podium.

 

Reprezentant UKS Olimpijczyk Pogorzela stanął w szranki w kategorii M80 22 czerwca. Zawody rozpoczął od rzutu młotem. Wynik 33,5 m, dający 669 punktów, nie należał do najlepszych, ale stanowił dobrą motywację do większego wysiłku w kolejnych konkurencjach. Dzięki temu pchnięcie kulą w wykonaniu C. Roszczaka, który za 11,98 m otrzymał 890 pkt., pozwoliło na pobicie rekordu światowego kat. M80.

Rzut dyskiem weteran z Łagiewnik zakończył z wynikiem 28,95 m (741 pkt.), a rzut oszczepem z rezultatem 25,11 m (533 pkt.). Uzyskane wyniki napawały optymizmem przed ostatnią konkurencją, ale złe warunki pogodowe zmusiły sędziów do przerwania zawodów. To sprawiło, że zdobyty po wznowieniu zmagań rezultat 736 pkt. za dystans 14,25 m mocno odbiegał od oczekiwań naszego zawodnika. Ostatecznie w pięcioboju rzutowym C. Roszczak wywalczył złoty medal w kat. M80 i był piąty w klasyfikacji open.

Szkoda że pogoda nie utrzymała się do zakończenia wieloboju, ponieważ uzyskany wynik jest drugim na świecie, a do pierwszego miejsca zabrakło tylko 7 pkt. – skomentował swój łączny rezultat 3569 pkt. weteran lekkiej atletyki.

Wielobój ciężarkowy, na który składały się po trzy próby trzema ciężarkami – o wagach 5,45 kg, 7,26 kg i 9,08 kg – C. Roszczak zakończył ze zdobyczą 34,33 m. Ten rezultat pozwolił na zawieszenie drugiego złota z tej imprezy na szyi łagiewniczanina.

 

(MS)

FOT. Archiwum Czesława Roszczaka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 3 =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek