2. /
  4. /
  5. Czesław Roszczak pokazał klasę
Kwiaciarnia Złocień

Cztery złote medale, najlepszy wynik na świecie w pchnięciu kulą oraz dwa rekordy Polski – to osiągnięcia Czesława Roszczaka z 31. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które odbyły się w dniach 25-27 czerwca w Olsztynie. Na podium stanął także inny zawodnik z naszego powiatu – Czesław Sienkiewicz.

W mistrzostwach startowało ponad 600 zawodniczek i zawodników. W tym gronie znaleźli się Czesław Roszczak z UKS Olimpijczyk Pogorzela oraz Czesław Sienkiewicz z KS Krotosz.

Pierwszy z wymienionych rywalizował w czterech konkurencjach rzutowych w kategorii wiekowej M80. W tym przedziale wiekowym Roszczak startował po raz pierwszy. W rzucie dyskiem uzyskał wynik 33,25 m, który jest nowym rekordem Polski, i zdobył pierwszy złoty krążek.

W rzucie oszczepem mieszkaniec Łagiewnik zmierzył się m.in. z mistrzem Polski w kat. M75 – Edwardem Krollem. Najlepszy rezultat Roszczak osiągnął w trzeciej próbie, rzucając na odległość 27,45 m. Tym samym wyprzedził najgroźniejszego rywala o 26 cm i po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium.

Nasz lekkoatleta bezkonkurencyjny był także w rzucie młotem. Wynik 38,02 m dał mu trzecie złoto na tych mistrzostwach. W ostatniej konkurencji Roszczak znów był bezlitosny dla konkurentów. Już w pierwszej serii zapewnił sobie triumf, pchając na odległość 13,06 m – jest to nowy rekord Polski, a także najlepszy w tym roku wynik na świecie w kategorii M80. Reprezentant Olimpijczyka Pogorzela wygrał również konkurencję open i został najlepszym zawodnikiem mistrzostw Polski masters.

W kategorii M60 startował Czesław Sienkiewicz z KS Krotosz. Znany wszystkim długodystansowiec w biegu na 5 km uzyskał czas 21:06,90 i wywalczył brąz. Blisko podium był także w biegu na 10 km, ale ostatecznie z czasem 42:32,51 uplasował się na czwartej pozycji.