Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Czołowe zderzenie w Biadkach

2018-03-09
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Czołowe zderzenie w Biadkach
Czołowe zderzenie w Biadkach
Dobry Dietetyk

Rankiem 8 marca na drodze krajowej nr 36, w miejscowości Biadki, doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Jedna osoba została ranna.

Do działań zadysponowano po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie i z OSP Biadki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję. Jak się okazało, w Biadkach samochód osobowy marki Suzuki Grand Vitara zderzył się z pojazdem ciężarowym Iveco, przewożącym artykuły spożywcze.

W zdarzeniu uczestniczyły dwie osoby. W wyniku uderzenia kierowca osobówki wypadł z auta i znalazł się na pobliskim polu w zagłębieniu wypełnionym wodą. Kierujący ciężarówką opuścił pojazd o własnych siłach i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Samochód osobowy znajdował się na polu, w odległości pięciu metrów od jezdni, natomiast pojazd ciężarowy leżał na boku w przydrożnym rowie.

– Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia strażacy przystąpili do natychmiastowej ewakuacji nieprzytomnej osoby w miejsce bezpieczne, gdzie udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy – informuje kpt. Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. – Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego rannego kierowcę umieszczono w karetce. W uszkodzonym samochodzie osobowym strażacy odłączyli akumulator, natomiast ciężarówka została zabezpieczona przez kierowcę. Z uwagi na śladowe ilości oleju napędowego w rowie pod ciężarówką zastosowano słomę do sorpcji paliwa.

Szczegółowe oględziny pozwoliły ustalić, że wyciek paliwa prawdopodobnie nastąpił z korka wlewowego w czasie przechyłu pojazdu. Następnie w celu zabezpieczenia pożarowego pod ciężarówką położono poduszkę piany ciężkiej. Po czynnościach dochodzeniowych policji z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej.

– Kierowca suzuki, 39-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, jadąc w kierunku Krotoszyna, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas drogi i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym marki Iveco. Auto odbiło się od ciężarówki i wylądowało w polu. W wyniku uderzenia kierowca osobówki został wyrzucony na zewnątrz pojazdu. Na miejscu podjęto próbę reanimacji i przytomnego mężczyznę przetransportowano do szpitala. Będzie od niego pobrana krew w celu ustalenia stanu trzeźwości. U kierowcy ciężarówki nie stwierdzono obecności alkoholu – mówi Piotr Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 2 =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK