Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Cztery osoby poszkodowane w dwóch wypadkach

2021-06-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Na sygnale
  4. /
  5. Cztery osoby poszkodowane w...
Cztery osoby poszkodowane w dwóch wypadkach
PERŁA ORLA

W sobotę nad ranem, niemal w tym samym czasie, na terenie naszego powiatu doszło do dwóch groźnych wypadków. Poszkodowane zostały aż cztery osoby.

 

 

O godzinie 03.40 na ulicy Kobylińskiej w Krotoszynie pojazd ciężarowy zderzył się z samochodem osobowym. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz strażaków z miejscowej OSP, jak również policję i zespoły ratownictwa medycznego.

Gdy służby ratownicze dotarły na miejsce, w samochodzie marki Mazda znajdowały się dwie poszkodowane osoby. Wykorzystując sprzęt hydrauliczny, strażacy wykonali dostęp do kobiety siedzącej za kierownicą zdeformowanego pojazdu, po czym ją ewakuowano. W wypadku brało udział również małe dziecko, które znajdowało się pod opieką osób postronnych. Kierowca pojazdu ciężarowego nie odniósł żadnych obrażeń i samodzielnie opuścił ciągnik siodłowy.

Osoby poszkodowane przekazano pod opiekę zespołom ratownictwa medycznego. Po zakończeniu czynności realizowanych przez funkcjonariuszy policji z jezdni usunięto elementy karoserii samochodowej i zneutralizowano wycieki płynów technicznych. W trakcie działań ratowniczych ruch na drodze krajowej był wstrzymany.

Drugi wypadek zdarzył się tuż przed godz. 4.00 w Orpiszewie. Na miejsce skierowano jeden zastęp z Państwowej Straży Pożarnej oraz strażaków z OSP Roszki i OSP Orpiszew, a także Zespół Ratownictwa Medycznego i policję. Jak się okazało, samochód osobowy marki Peugeot wypadł poza obręb jezdni i dachował. Kierująca samodzielnie opuściła uszkodzony pojazd, lecz z uwagi na poniesione obrażenia wymagała interwencji służb medycznych.

Strażacy udzielili poszkodowanej kwalifikowanej pomocy, po czym przekazali ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zdecydowano o przewiezieniu kobiety do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w celu dalszej diagnostyki. Na koniec akcji strażacy usunęli z drogi pozostałości po wypadku.

Straż pożarna apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i rozwagę na drogach. Przed nami okres wakacyjny, który charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, widocznym w statystykach dotyczących zdarzeń drogowych. Zdejmijmy nogę z gazu!

(ANKA)

FOT. asp. sztab. Dariusz Rybka

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud