Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ZAREMBA
PADEWSCY

Dachowanie volksawagena

2018-02-22
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Dachowanie volksawagena
Dachowanie volksawagena
Dobry Dietetyk

W poniedziałek, 19 lutego, na drodze ze Zdun w kierunku Cieszkowa miał miejsce niebezpiecznie wyglądający wypadek. Tuż przy granicy powiatów – krotoszyńskiego i milickiego – doszło do dachowania samochodu osobowego marki Volkswagen Passat.

Na akcję skierowano aż osiem jednostek straży pożarnej z obu powiatów. Ich zadaniem było jak najszybsze dotarcie do osób zagrożonych. Samochód osobowy wypadł z jezdni i leżał na dachu w przydrożnym rowie. Trzy osoby samodzielnie opuściły pojazd. Dwie pasażerki odniosły niewielkie obrażenia i wymagały pomocy medycznej.

– Strażacy natychmiast przystąpili do udzielania pomocy poszkodowanym, która polegała na stabilizacji odcinka szyjnego kręgosłupa oraz zastosowaniu opatrunków adekwatnych do urazów – mówi Tomasz Patryas z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie. – Dodatkowo wszystkim uczestnikom zdarzenia zapewniono komfort cieplny w pojeździe pożarniczym oraz udzielono im wsparcia psychicznego. Pozostali ratownicy zabezpieczyli uszkodzony samochód, zakręcając zawór instalacji gazowej.

Potem poszkodowanymi zajął się Zespół Ratownictwa Medycznego. Po wykonaniu badań podjęto decyzję o hospitalizacji dwóch kobiet. Kierowca pozostał na miejscu zdarzenia, gdyż nie odniósł żadnych obrażeń.

– Kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i na łuku stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy. Trwa postępowanie wyjaśniające – informuje Bartosz Karwik z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

(NOVUS)

FOT. PSP Krotoszyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć − jeden =

YouTube

Andrzej Kaźmierczak
ZAWODNY
Jankowski
Kierakowicz
Manista
OLEJNIK
Paweł Grobelny
Potarzycka
Bratborski Maciej
Archiwum
ZBITY TELEFON
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE
MAYOR INK