Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Puchar Polski w Krotoszynie

2017-12-10
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Nasz Patronat, Sport
  4. /
  5. Puchar Polski w Krotoszynie
Puchar Polski w Krotoszynie
LOMBARD SMOK

Przez dwa dni w restauracji Leśniczówka trwały zawody Pucharu Polski w Darcie. Świetnie spisali się krotoszyńscy zawodnicy. W rywalizacji par Jacek Cieślak i Sebastian Szostak zajęli drugie miejsce. W rozgrywkach indywidualnych Ewa Pawlicka była najlepsza wśród pań, a S. Szostak przegrał dopiero w finale.

 

Piątek to rywalizacja par. Dwadzieścia zespołów podzielono na cztery grupy. Do fazy pucharowej awansowały trzy krotoszyńskie duety. W  ćwierćfinałach S. Szostak i J. Cieślak pokonali 4:2 Mroza i Stachowiaka, Wojtaszek i Paweł Pawlicki musieli uznać wyższość Kowalczyk i Misiaka – 0:4, a Przemysław Pawlicki i Rochmankowski ograli 4:0 Pawłowskiego i Makiewicza.

W półfinałach para Andrzejewski / Dodot wygrała 4:2 z Pawlickim i Rochmankowskim, natomiast Szostak i Cieślak pokonali, również 4:2, duet Kowalczyk / Misiak. W finale krotoszynianie nie sprostali  Andrzejewskiemu i Dodotowi, ulegając 1:5.

W turnieju par zagrały też dwa duety pań. Żaden z nich nie przebrnął fazy grupowej, lecz pary te zmierzyły się w meczu dodatkowym. Tak więc Anna Kowalczyk i Marta Pawlicka wygrały 4:0 z Iloną Kuznowicz i Danutą Pawlicką.

Do sobotnich zmagań indywidualnych przystąpiło 60 graczy. W rozgrywkach kobiet znakomicie spisała się Ewa Pawlicka. W grupie krotoszynianka zajęła drugie miejsce, następnie pokonała 3:1 swoją mamę, Danutę Pawlicką, a w finale okazała się lepsza od Kingi Głydziak, zwyciężając 4:2. – Dla mnie były to bardzo udane zawody. Po raz pierwszy w mojej przygodzie z dartem wygrałam turniej na tak dużej imprezie. Swoje zwycięstwo chciałabym zadedykować rodzinie, która wspierała mnie przez cały weekend – skomentowała E. Pawlicka.

W rywalizacji męskiej świetnie poczynał sobie S. Szostak. W drodze do finału pokonał Marcina Kowalczyka (3:1), J. Cieślaka (4:3), Daniela Makiewicza (4:0) i Konrada Pawłowskiego (4:3). W decydującym pojedynku nie sprostał jednemu z najlepszych zawodników w kraju, Tytusowi Kanikowi, przegrywając 0:5.

– Puchar Polski w Krotoszynie oceniam bardzo pozytywnie. W piątek wraz z Jackiem byliśmy blisko końcowego zwycięstwa. Swoją wysoką formę potwierdziłem następnego dnia, przegrywając jedynie z Tytusem w finale. Tak dobre wyniki mogłem osiągnąć dzięki intensywnym treningom z moim przyjacielem, Piotrem Figlakiem, za co mu serdecznie dziękuję – powiedział S. Szostak.

Tak dużo impreza darterska odbyła się dzięki zaangażowaniu licznej grupy sponsorów. A byli nimi: Urząd Miejski w Krotoszynie, burmistrz Krotoszyna, Gabinet Fizjoterapii i Osteopatii Bartłomiej Nowak, Art-Styl, Skalmet, A.T., Grzegorz Kaźmierczak, Mediasort, Akademia Piłkarska Reissa Krotoszyn, Fach-Stol, Gabinet Kosmetyczny Estetyka i Elegancja, Intermarche, pizzeria Venus, Gabi-Plast, LAB.Krotoszyn, Centrum Tańca Show Dance, Studio Fryzur Bednarek, M-Partner, Karol Pietrzak, Agencja Reklamowa Reklamania, restauracja „U Bartosza”, a także Galeria Krotoszyńska i Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN, które były partnerami strategicznymi tego wydarzenia.

(GRZELO)

FOT. Bartłomiej Szymczak

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud