2. /
  4. /
  5. Finały sezonu
TALENT STUDIO

W dniach 5-7 lipca w Tarnowie Podgórnym odbył się Weekend Mistrzowski 2019. Wzięli w nim udział zawodnicy Krotoszyńskiej Ligi Darta.
W piątek odbył się Finał Superligi, w którym udział wzięło 15 kobiet i 84 mężczyzn. Wśród nich znaleźli się oczywiście krotoszyńscy darterzy, którzy brali udział w rozgrywkach Superligi w naszym regionie. Wśród kobiet rywalizowały Anna Kowalczyk oraz Marta Pawlicka. Obie panie uplasowały się na 9. miejscu. Do darterskiego pojedynku przystąpiło również 4 zawodników. Jacek Cieślak i Adrian Jasiński zajęli 33. miejsce. Z kolei Przemysław Pawlicki oraz Przemysław Sawicki zajęli miejsce 65.
Tego samego dnia odbyły się również Mistrzostwa Polski Par Deblowych. Zespół w składzie Marta Pawlicka i Anna Kowalczyk zajęły 5. miejsce wśród kobiet. Wśród mężczyzn znalazły się dwie pary reprezentujące nasze miasto. Przemysław Pawlicki wraz z Adrianem Jasińskim uplasowali się na 49. miejscu, a Jacek Cieślak i Wojciech Jędrzejczak na miejscu 65.
W sobotę nasi darterzy wzięli udział w Mistrzostwach Polski 2019, w których uczestniczyły 44 zawodniczki oraz 201 zawodników. Wśród pań na 17. miejscu uplasowała się Anna Kowalczyk. Z kolei Marta Pawlicka zajęła 33. miejsce. W męskich rozgrywkach najlepiej wśród zawodników KLD poradził sobie Jacek Cieślak zajmując 33. lokatę. Przemysław Pawlicki, Przemysław Sawicki i Adrian Jasiński znaleźli się na 129 miejscu.
Trzeciego dnia darterskich zmagań zawodnicy uczestniczyli w Finale Pucharu Polski POD. Wzięło w nim udział 27 kobiet i 125 mężczyzn. Anna Kowalczyk uplasowała się podczas tego turnieju na 9. lokacie, z kolei Marta Pawlicka zajęła 25. miejsce. Jacek Cieślak, Przemysław Pawlicki, Przemysław Sawicki i Adrian Jasiński zakończyli rozgrywki na 97. miejscu.
– Chciałbym podziękować firmie Daf-Mal, Intermarche Krotoszyn, Fach-Stol, Victus Kobierno oraz Urzędowi Miejskiemu w Krotoszynie. – powiedział Przemysław Pawlicki, prezes Stowarzyszenia Krotoszyńska Liga Darta.