Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Debata na ważny temat

2021-06-21
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Edukacja
  4. /
  5. Debata na ważny temat
Debata na ważny temat
Finestra

Uczniowie klasy VIII Szkoły Podstawowej w Gorzupi wzięli udział w nietypowej lekcji biologii, która połączona była… z językiem polskim.

 

Na zajęciach młodzież wzięła udział w debacie, która zatytułowana została „ZOO – za i przeciw”. Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy. Każda z nich miała zaprezentować argumenty związane z podanym tematem. Do dyskusji uczniowie przygotowali się na lekcji języka polskiego.

Uczestnicy rzetelnie przedstawili swoje stanowiska na temat ogrodów zoologicznych. Ostatecznie żadna z grup nie zwyciężyła, a uczniowie doszli do wspólnego wniosku, iż istnienie takich miejsc jest prawdopodobnie nieuniknione, jednak najistotniejsze jest zapewnienie jak najlepszych warunków dla zwierząt żyjących w niewoli. Młodzież stwierdziła też, że na osoby, które naruszają prawo w zakresie ochrony bezpieczeństwa i życie zwierząt, powinny być nakładane należyte kary.

Projekt miał na celu poszerzenie wiedzy wśród uczniów na temat form ochrony zwierząt oraz działalności ogrodów zoologicznych, jak również sprawdzenie umiejętności językowych, jeśli chodzi o udział w debacie.

(LENA)

FOT. SP Gorzupia

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud