Dębica znów szczęśliwa dla naszych zawodników

2. /
  4. /
  5. Dębica znów szczęśliwa dla...
Dobry Dietetyk

20 lutego sumocy z powiatu krotoszyńskiego stanęli do rywalizacji o Puchar Polski. Nasi zawodnicy wrócili z Dębicy z workiem medali.

Turniej w Dębicy był pierwszą imprezą sumo w 2022 roku. Do rywalizacji przystąpili juniorzy i seniorzy. Każdy z zawodników miał prawo do startu w dwóch kategoriach wagowych – w swojej oraz wyższej.

Reprezentacja UKS Samson Kobylin wywalczyła łącznie 15 medali. Wśród juniorów niepokonany był Antoni Grenda, zdobywając złoto w kat. 60 kg. Na drugiej lokacie uplasowała się Kamila Konieczna (+75 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli A. Grenda (70 kg oraz open), Oliwia Kuś (60 kg oraz 65 kg), Klaudia Matysiak (65 kg oraz 70 kg). W klasyfikacji klubowej juniorki znalazły się na drugiej lokacie, a juniorzy na trzeciej.

Świetnie spisali się też starsi zawodnicy, co odzwierciedla punktacja generalna. Seniorki uplasowały się na drugiej pozycji, a seniorzy tuż za podium. Srebrne krążki zdobyli Piotr Sikora (85 kg) oraz Patryk Swora (92 kg), a brązowe Julia Jankowiak (55 kg), O. Kuś (60 kg), Wiktoria Przewoźna (60 kg), Paweł Sikora (70 kg) oraz P. Swora (100 kg).

W czasie zawodów Kewin Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo, uhonorował zawodników i trenerów za wysokie wyniki sportowe. Jeśli chodzi o kobyliński klub Złotą Odznakę Polskiego Związku Sumo otrzymali Julia Jankowiak, Patryk Swora i trener Mirosław Flak. List gratulacyjny wręczono Piotrowi Sikorze.

Na dębickim turnieju nie zabrakło reprezentantów TA Rozum Krotoszyn. W klasyfikacji klubowej seniorzy uplasowali się na drugiej lokacie, a seniorki na czwartej. Najlepsi w swoich kategoriach byli Kacper Wiatrak (70 kg), Mateusz Konieczny (77 kg) i Zuzanna Krystek (+80 kg). Srebrne krążki wywalczyły Lena Andrzejak (65 kg) oraz Z. Krystek (open), a brąz zgarnęli K. Wiatrak (77 kg), Mikołaj Mrowiński (85 kg oraz 92 kg), M. Konieczny (85 kg), Kacper Mikołajczyk (+115 kg) i L. Andrzejak (open).