Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Debiutancki album „Depresyjnych”

2020-11-17
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Debiutancki album „Depresyjnych”
Debiutancki album „Depresyjnych”
Finestra

Dobrze znana krotoszyńskiej publiczności grupa Pan Przecinek i Zespół Depresyjny wydała płytę zatytułowaną „Włóczęga”. To debiutancki krążek tej kapeli.

 

Wywodzący się z Krotoszyna zespół tworzy muzykę z pogranicza poezji śpiewanej i rocka. Grupę tworzą Marcin Szyndrowski (gitara, wokal), Maciej R. Hoffmann (bas), Marta Ratajczyk (skrzypce, wokal), Marcin „Żukis” Żak (perkusja), Przemysław Wieczorek (instrumenty klawiszowe) i Marcin Wojtkowiak (gitara).

Muzycy mówią, że ich celem jest uwrażliwienie słuchaczy na otaczającą ich rzeczywistość i na ludzi. Pan Przecinek i Zespół Depresyjny byli kilkakrotnie wyróżniani podczas Wielkopolskiej Kuźni Dźwięku. Mieli audycje radiowe w takich rozgłośniach jak Radio Poznań, Radio Orbit, Radio Pro Rock, Radio Opole, Radio Akadera czy Radio Centrum. Utwory krotoszyńskiego zespołu zajmują czołowe miejsca w najlepszej dziesiątce list przebojów wielu rozgłośni. Teledysk do numeru „Ćma” z debiutanckiej płyty znalazł się na Liście Przebojów TOP VIDEO serwisu muzykoholicy.com. To właśnie ten utwór utrzymywał się nieprzerwanie przez 20 tygodni na Liście Przebojów Radia Orbit. Z kolei „Kołysanka” została odtworzona podczas audycji „Będzie głośno” Polskiego Radia Czwórka.

Co ciekawe, Pan Przecinek i Zespół Depresyjny jako jedni z niewielu znaleźli się na światowej liście The History of James Joyce Music – Adaptations, Interpretations and Inspirations, a to za sprawą utworu ,,Finnegans Wake”.

Ostatnio ukazał się debiutancki album krotoszyńskiego zespołu, zatytułowany „Włóczęga”. Znajduje się na nim 13 utworów. Teksty i muzykę artyści tworzą sami, z małymi wyjątkami. Muzykę do utworu „Kołysanka” napisał bowiem Przemysław Bochna.

– Teksty są oczywiście o otaczającej nas rzeczywistości z metaforą i ironią w tle. Wszystkie poza dwoma są mojego autorstwa. Tekst do „Finnegans Wake” pochodzi z prozy Jamesa Joyce’a, a do piosenki „Pięć serc” oddał nam Krzysztof Feliks Nawrocki z Warszawy – mówi Marcin Szyndrowski.

Zespół pracował nad płytą blisko dwa lata. Pandemia zmuszała jednak muzyków do przerywania działań. – W końcu się udało i płyta ujrzała światło dzienne. Można ją będzie nabyć w bliżej nieokreślonym czasie na koncertach. Niestety, wiele występów musieliśmy przełożyć na następny rok – oznajmia wokalista i gitarzysta zespołu. Album jest dostępny w sklepach Apple Music, Dezzer, Tidal i Spotify.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud