Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Derwich ojcem pierwszego zwycięstwa

2017-09-24
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Derwich ojcem pierwszego zwycięstwa
Derwich ojcem pierwszego zwycięstwa
Zuziak tekst

Do dziewiątej kolejki ligowej Biały Orzeł Koźmin Wielkopolski musiał czekać na zdobycie kompletu punktu. Podopieczni trenera Macieja Dolaty pokonali na wyjeździe Koronę Piaski 2:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Adrian Derwich, który wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

 

Koźminianie po pierwszej połowie powinni wysoko prowadzić. Stworzyli bowiem sobie pięć znakomitych okazji. Niestety, żadnej nie wykorzystali. Dawid Dolata nie trafił do pustej bramki, a uderzenie Artura Błażejczaka obronił golkiper. Z kolei Szymon Gałczyński zmarnował trzy świetne sytuacje.

Piłka wpadła do siatki dopiero w 68. minucie za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej z ławki Adriana Derwicha. Po indywidualnej akcji Szymona Gałczyńskiego, który minął trzech rywali, piłkę otrzymał A. Derwich i bez problemu pokonał bramkarza miejscowych.

Korona doprowadziła do wyrównania po bardzo ładnej akcji. Piłka jak po sznurku krążyła między zawodnikami miejscowej drużyny, aż w końcu Paweł Wasielewski strzałem nożycami umieścił futbolówkę w siatce.

Zwycięstwo Orłom zapewnił A. Derwich, który po wygraniu pojedynku z dwoma obrońcami sprytnym strzałem zmusił golkipera do kapitulacji.

(GRZELO)

Korona Piaski – Biały Orzeł Koźmin Wlkp. 1:2 (0:0)

BRAMKI: 0:1 – Adrian Derwich (68′), 1:1 – Paweł Wasielewski (76′), 1:2 – Adrian Derwich (84′)

BIAŁY ORZEŁ: Kubiak – Majusiak, Skowron, Grodzki, Janowski – Maciejewski (60′ J. Szymkowiak), Czabański, Wach, Dolata (66′ Derwich) – Błażejczak (60′ Wiła), Gałczyński (80′ M. Szulc)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud