2. /
  4. /
  5. Dobra dyspozycja naszych biegaczy
DiamondHair

W Jarocinie odbył się XXXIV Otwarty Ogólnopolski Bieg Zimowy im. Mariana Michalskiego. Bardzo dobrze spisali się biegacze z naszego powiatu. Sześcioro z nich uplasowało się na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 8,5 km, wyruszając na trasę co 30 sekund. Warunki atmosferyczne sprzyjały, trasa była sucha i nie trzeba było zmagać się z podmokłym podłożem, jak to bywało w poprzednich edycjach.

W stawce 60 biegaczy najlepszy okazał się Elasri Abderrahim z czasem 25:58. Spośród biegaczy z powiatu krotoszyńskiego najlepiej spisał się Krzysztof Maciejewski, który uzyskał wynik 32:05 i zajął trzecie miejsce w kategorii M30. W gronie kobiet znów najlepsza była Justyna Olejniczak, która ukończyła bieg z czasem 32:25, wyprzedzając kolejną rywalkę o półtorej minuty.

W kategorii M40 zwyciężył Karol Olejniczak (32:09), a trzeci był Rafał Sójka (35:26). Z kolei w M50 wygrał Marian Poczta (34:50). W M61 Sergiusz Sojka uplasował się na trzecim miejscu (33:51). Poza wymienionymi w Jarocinie startowali Piotr Grzempowski (32:18), Marek Pieniężny (39:09), Sławomir Jarosz (39:24), Jarosław Marciniak (39:33), Marcin Kowański (44:41) i Joanna Olejniczak (47:06).