2. /
  4. /
  5. Dobra forma dała medalowe...
Detektyw Szewc

Przedstawiciele milickiej szkoły zapasów startowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w Dąbrowie Górniczej. Wspólnymi siłami zdobyli trzy medale – po jednym złotym, srebrnym i brązowym.

Najcenniejszy krążek wywalczyła Karolina Jaworska, zawodniczka ULKS Bizon Milicz, walcząca w kategorii do 72 kg. Rozpoczęła od zdominowania zapaśniczki Juniora Dzierżoniów, następnie pokonała przedstawicielki Armat Stoczek Łukowski i Znicza Chęciny, a w finale nie dała szans reprezentantce Sobieskiego Poznań.

Srebro wywalczył Krzysztof Sadowik, wychowanek Olimpii Cieszków, obecnie reprezentujący barwy Śląska Milicz, startujący w kat. do 86 kg. W drodze do finału pewnie rozprawił się z przedstawicielami Łódzkiej Akademii Zapasów i Stali Rzeszów, ale w ostatecznym boju uległ rywalowi z ZKS-u Koszalin.

Na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Skrabucha z Bizona, rywalizujący w kat. do 57 kg. Wprawdzie przegrał z zawodnikiem Mazowsza Teresin, ale dwa zwycięstwa z zapaśnikami GLUKS Invictus Sicienko zapewniły mu brązowy krążek.

Pozostali zawodnicy Bizona zyskali cenne doświadczenie. Siódme lokaty zajęli Piotr Kuszerski (kat. 71 kg) i Jakub Kozan (kat. 92 kg), a na ósmych uplasowali się Adam Nowak (kat. 74 kg) i Maciej Marciszewski (kat. 86 kg). Piotr Barteczka (kat. 92 kg) był dziewiąty, a Krzysztof Cieślak (kat. 125 kg) jedenasty.