Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Dobre występy na mistrzostwach kraju

2021-07-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Sport
  4. /
  5. Dobre występy na mistrzostwach...
Dobre występy na mistrzostwach kraju
COT

W dniach 24-26 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Poznaniu odbyły się 97. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce. W zawodach rywalizowali zawodnicy z naszego powiatu, reprezentujący KS Stal LA Ostrów Wlkp.

 

Dla wielu z lekkoatletów był to najpoważniejszy start przed wylotem na igrzyska olimpijskie w Tokio. W gronie startujących znalazło się troje sportowców z powiatu krotoszyńskiego, którzy trenują w KS Stal LA Ostrów Wlkp. – Ewa Piaszczyńska, Dawid Grząka i Michał Jopek.

Pochodząca z Dąbrowy Ewa Piaszczyńska wraz z koleżankami – Oliwią Klar, Dagmarą Adamcio i Ingą Kanicką – startowała w sztafecie 4 x 100 m. Dziewczęta pobiły rekord Ostrowa Wlkp. (47,69), a warto w tym miejscu dodać, że mają dopiero 16-17 lat. Świetny wynik pozwolił im zająć ósme miejsce wśród seniorek.

Na jeszcze wyższej lokacie rywalizację ukończyła sztafeta męska w składzie: Dawid Grząka, Michał Jopek, Kacper Zimniak i Karol Błaszczak. Uzyskany przez nich rezultat 42,56 jest gorszy od rekordu Ostrowa Wlkp. o zaledwie 0,28 s. Podobnie jak w przypadku dziewcząt drużynę tworzyli zawodnicy w wieku 16-17 lat. Zajęcie szóstego miejsca w grupie seniorów należy zatem uznać za duży sukces.

(LENA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud