2. /
  4. /
  5. Dobre występy reprezentantów Shodana
webTax

15 maja w Łodzi odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski w Karate Olimpijskim. Przedstawiciele UKS Shodan Zduny wywalczyli cztery medale.

Dla karateków była to ostatnia szansa na zakwalifikowanie się do mistrzostw Polski. Nic więc dziwnego, że zawody zgromadziły ponad 350 zawodników z całego kraju. Walki stały na bardzo wysokim poziomie, a ciężka praca, jaką zdunowscy karatecy wykonują na treningach, zaowocowała czterema medalami i kilkoma lokatami tuż za podium.

Najlepiej zaprezentował się Jakub Romański, który zwyciężył w kumite juniorów -55 kg. Ponadto zajął drugie miejsce w kata juniorów. Srebrny medal wywalczył także Maurycy Maciaszek w kumite juniorów +76 kg. Na najniższym stopniu podium w kata młodzieżowców stanęła Katarzyna Trafankowska.

Świetnie radzili sobie również inni karatecy Shodana. Na piątych lokatach zmagania ukończyli Eryk Szymczak (kumite juniorów młodszych -52 kg), Matylda Ozga (kumite juniorek młodszych -54 kg), Jakub Formanowski (kumite juniorów -76 kg) oraz Dagmara Mujta (kumite młodzieżowców +61 kg).