Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Dofinansowania na przejścia dla pieszych

2021-07-29
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Dofinansowania na przejścia dla...
Dofinansowania na przejścia dla pieszych
DAF-MAL

Jak poinformował wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań, w ramach których samorządy utworzą nowe przejścia dla pieszych lub podniosą poziom bezpieczeństwa na już istniejących. Na tego typu inwestycje do naszego powiatu trafi łącznie ponad 375 tysięcy złotych.

 

Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznano łącznie 23 661 506 złotych na realizację 240 zdań, których celem jest wyłącznie poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych.

W naszym powiecie dofinansowania otrzymają trzy samorządy. Najwięcej, bo aż 200 tys. zł, trafi do gminy Zduny na realizację zadania pod nazwą „Bezpieczne przejścia dla pieszych wraz z chodnikiem na skrzyżowaniu ulicy Polnej z ulicą Łacnową”. Z kolei powiat krotoszyński dostanie 130 400 zł na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w ruchu drogowym przy placówkach oświatowych na przejściach dla pieszych – ul. Piastowska w Krotoszynie (droga powiatowa nr 5215P) wraz z remontem chodnika. Gminie Kobylin przyznano natomiast 45 053 ,73 zł na budowę wyniesionego bezpiecznego przejścia dla pieszych przy ul. Sportowej.

(ANKA)

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud