Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
PADEWSCY PRACA
PADEWSCY

Dokonał rozboju z użyciem noża

2024-02-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Na sygnale
  6. /
  7. Dokonał rozboju z użyciem...
Dokonał rozboju z użyciem noża
TK DACHY

Na trzy miesiące tymczasowo aresztowany został 31-letni mężczyzna, który dokonał rozboju na pracowniku jednej z milickich stacji paliw. Napastnik był pod wpływem alkoholu i groził użyciem noża, po czym ukradł dwie paczki papierosów i uciekł z miejsca przestępstwa. Policjanci zatrzymali go kilka minut po zgłoszenia zdarzenia.

 

2 lutego około godziny 19.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że chwilę wcześniej na teren stacji paliw przy ulicy księdza Waresiaka w Miliczu przyszedł nieznany mężczyzna, pod wyraźnym działaniem alkoholu, i – grożąc nożem – zażądał od pracownika wydania mu dwóch paczek papierosów. Gdy ten odmówił, napastnik go popchnął, po czym z regału zabrał dwie paczki papierosów i oddalił się w nieznanym kierunku. Napadniętemu pracownikowi stacji paliw nic się nie stało.

Policjanci natychmiast przyjechali na miejsce zdarzenia, gdzie uzyskali rysopis sprawcy i przejrzeli zapis z monitoringu. – Już po kilku minutach funkcjonariusze, sprawdzając zakamarki za opuszczonym budynkiem przy ulicy Piłsudskiego, zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Postanowili więc go wylegitymować, ale ten, trzymając w dłoni nóż, zamachnął się w stronę jednego z policjantów, próbując zadać nim cios – mówi  podinsp. Sławomir Waleński, oficer prasowy KPP w Miliczu.

Mundurowi wytrącili mężczyźnie nóż z dłoni, po czym wraz z przybyłymi na miejsce pracownikami firmy ochraniającej stację paliw, używając środków przymusu bezpośredniego, szybko obezwładnili agresora. Zatrzymany został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Miliczu, gdzie wykonano dalsze czynności służbowe z jego udziałem.

– Sprawcą rozboju okazał się 31-letni bezdomny mężczyzna, pochodzący z terenu gminy Cieszków. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie dwa promile alkoholu. Do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności sprawy osadzono go w policyjnym areszcie – dodaje S. Waleński.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut popełnienia rozboju z użyciem noża oraz zarzut związany z dokonaniem czynnej napaści, także z użyciem noża, na interweniującego funkcjonariusza policji. Sąd Rejonowy w Miliczu zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Śledztwo jest w toku. Mężczyźnie grozi kara od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

(ANKA)

 

FOT. KPP Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 15 =

YouTube

Archiwum
MAYOR INK
Jarmużek
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Dietetyk Kaźmierczak
GÓRZNY GROUP
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
INNOWACYJNE FINANSE