Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Dotacje na stołówki szkolne

2021-10-16
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności Milicz
  4. /
  5. Dotacje na stołówki szkolne
Dotacje na stołówki szkolne
Finestra

Dwie szkoły podstawowe z terenu gminy Milicz otrzymały dofinansowanie w łącznej kwocie 86 tysięcy złotych z rządowego programu „Posiłek w domu i w szkole”. Środki będą przeznaczone na wyposażenie i adaptację pomieszczeń do spożywania posiłków przez uczniów.

 

61 tys. zł przyznano Szkole Podstawowej we Wziąchowie Wielkim, a 25 tys. zł pozyskano dla Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu. Obecnie w pierwszej z tych placówek w stołówce i w kuchni trwają prace remontowe, polegające na naprawie ubytków w tynkach, wyrównywaniu gładzi, malowaniu pomieszczeń. Niebawem rozpocznie się także remont dachu nad kuchnią. W ramach dotacji ze wspomnianego programu placówka doposaży kuchnię i stołówkę w niezbędny, brakujący sprzęt kuchenny.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Miliczu prowadzone są prace modernizacyjne, związane z adaptacją pomieszczenia na miejsce przeznaczone do spożywania posiłków. W tym przypadku również uzyskane środki spożytkowane będą na zakup niezbędnego wyposażenia.

– Trzeci moduł programu, do którego wnioskowała gmina Milicz, zakłada doposażenie i poprawę standardu działających już stołówek (placówek posiadających kuchnię i jadalnię), doposażenie stołówek, które nie działają tak, aby mogły zostać uruchomione, stworzenie nowych, wsparcie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków, czyli jadalni – informuje gmina Milicz.

(FENIX)

FOT. Zdjęcie poglądowe

YouTube

Archiwum
BGP
LAGUNA
VENUS PIZZERIA
COT
PROFAL
Eltom-bud
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
BETA
Zuziak
IMPULS ZDUNY
OLD-BRICK.PL
Oring
Zajączek
Linkiewicz
Jumbonet
Jarmużek
KLIMA-PARTNER