2. /
  4. /
  5. Trzy medale naszych karateków
TALENT STUDIO

W październiku w Bielsku-Białej odbył się turniej karate Polish Open 2021. W zawodach medale zdobyli przedstawiciele ASW Nippon Krotoszyn i UKS Ukemi Kobylin.

Polish Open jest jednym z największych turniejów europejskich. Do rywalizacji w tegorocznej edycji przystąpiło blisko 1400 karateków, reprezentujących 196 klubów z 31 krajów. Wśród nich znaleźli się zawodnicy i zawodniczki ASW Nippon. Najlepiej powiodło się trenerowi Piotrowi Bielawskiemu, który zdobył srebro w kumite masters A open. Na najniższym stopniu podium stanął Patryk Matysiak, rywalizujący w kat. 45 kg kumite U’14. Wywalczony medal stanowił dla niego pozytywne podsumowanie kilkuletniej pracy. Ponadto Zofia Łopaczyk z Ukemi Kobylin zdobyła brązowy krążek w kata 9 lat.

Pozostali krotoszyńscy karatecy wprawdzie nie stanęli na podium, ale zajmowali wysokie lokaty. Piąty w kat. +76 kg kumite juniorów był Filip Mosz. Maja Dolata zajęła siódme miejsce w kata 11 lat oraz w kumite U’12 w kat. +40 kg. Na takiej samej pozycji zmagania w kat. 54 kg kumite kadetek ukończyła Anna Chlebowska. Jakub Pleskacz był dziewiąty w kat. 75 kg kumite U’21.