Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Dziecięca wyobraźnia w Galerii Refektarz

2025-05-19
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Kultura
  6. /
  7. Dziecięca wyobraźnia w Galerii...
Dziecięca wyobraźnia w Galerii Refektarz
IMPET

14 maja Galeria Refektarz w Krotoszynie gościła wyjątkowych gości – grupę dzieci z Przedszkola nr 1 „Miś Uszatek”. Przedszkolaki, pod opieką swoich wychowawczyń, miały okazję zobaczyć wystawę „OBRAZ” autorstwa Pawła Napierały, malarza z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Kilka dni wcześniej, 10 maja, odbył się uroczysty wernisaż tej ekspozycji, która od początku cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych, jak i najmłodszych miłośników sztuki. Wizyta dzieci w Galerii Refektarz była okazją do rozmów o malarstwie i rozwijania wyobraźni. Przedszkolaki z entuzjazmem dzieliły się swoimi interpretacjami dzieł Pawła Napierały – ich dziecięce spojrzenie dodało wystawie wyjątkowego kolorytu.

Największą uwagę maluchów przyciągnął obraz, który – według ich wyobraźni – przypominał klamrę w pasie Świętego Mikołaja. Spotkanie w galerii okazało się nie tylko lekcją sztuki, ale też świetną zabawą i inspiracją do kolejnych wizyt. Dzieci już zapowiedziały, że chętnie powrócą, by jeszcze raz zanurzyć się w świat barw i kształtów prezentowanych na wystawie.

(WM)

Fot. KOK

Comments are closed

YouTube

Archiwum
ZBITY TELEFON -SOFT KOMPUTERY
MATYLA
KOK
BHP RABENDA
MAYOR INK
Jarmużek
Agencja Reklamowa GL
BGP 2023
Motosdodoła
Dietetyk Kaźmierczak
GL MILICZ