Dzielnie walczyli na mistrzostwach kraju

2. /
  4. /
  5. Dzielnie walczyli na mistrzostwach...
BANASZAK

Reprezentanci WKS Śląsk Milicz oraz ULKS Bizon Milicz na początku kwietnia rywalizowali w Chęcinach, gdzie odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w Zapasach w Stylu Wolnym. Nasi zapaśnicy przywieźli z tych zawodów dwa medale.

W tym silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym startowała rekordowa liczba sportowców – 107 kadetek z 57 klubów oraz 222 kadetów z 68 klubów.

Milicki Śląsk reprezentowało czworo zawodników. W pełni zadowolony może być Jakub Kęsy, który w kategorii 55 kg wywalczył złoty medal, pokonując w finałowym pojedynku Aleksandra Płaczkowskiego (ULKS Guliwer Kielce).

Marta Łysek została sklasyfikowana na 18. pozycji. Niestety, porażka z reprezentantką Danii pozbawiła ją możliwości walki o brązowy medal. Mikołaj Żyto stoczył aż sześć walk, a w konfrontacji dającej możliwość zdobycia brązowego medalu przegrał z reprezentantem Ukrainy. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Z kolei Marcel Żyto walczył cztery razy i w gronie 40 zawodników znalazł się na 16. lokacie. W punktacji klubowej Śląsk uplasował się na 12. pozycji – pośród 68 ekip.

Pięcioosobowy zespół wystawił ULKS Bizon Milicz. Magdalena Siedy rywalizowała w kategorii do 57 kg. W półfinale pokonała piątą zawodniczkę ubiegłorocznych mistrzostw Europy U’15, Susan Larsen z Danii. W pojedynku o złoto milicka zapaśniczka popełniła małe błędy techniczne, przez co musiała uznać wyższość Aurelii Godzińskiej z GKS-u Cartusia Kartuzy.

W kategorii do 55 kg w swoim debiutanckim starcie Filon Buta uplasował się na 18. miejscu. W kategorii 71 kg Oliwier Grykień znalazł się poza pierwszą trzydziestką. Jego brat, Natan, walczył w kategorii do 80 kg i zajął 27. lokatę. Rywalizujący w kategorii do 92 kg Szymon Krawiec został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu.