2. /
  4. /
  5. Ekipa Krotosza rozpoczęła sezon...
AS MAŚNIAK

Startem w XX Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie reprezentanci KS Krotosz rozpoczęli kolejny sezon biegowy. Najlepiej z naszej ekipy spisała się Justyna Karolczak.

Od dwudziestu lat na granicy województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego na dystansach 15 i 5 km odbywa się bieg wokół trzech pięknych jezior. Wymagająca, kręta trasa wiedzie przez las. Mimo że pogoda w tym roku nie dopisała, na starcie pojawiło się 550 biegaczy. W tym gronie nie mogło zabraknąć zawodników KS Krotosz. Warto podkreślić, że jeden z nich, Piotr Tyczyński, uczestniczył we wszystkich dwudziestu edycjach biegu w Trzemesznie. Nasz zawodnik, wraz z pięciorgiem innych, został za to uhonorowany w trakcie oficjalnych dekoracji.

W biegu na 15 km zwyciężył reprezentant Ukrainy Bogdan Semenowych. Wśród pań najlepsza była Natalija Semenowych, a drugie miejsce zajęła Justyna Karolczak z czasem 55:17. Krotoszyńska biegaczka była ponadto pierwsza w kategorii K30, natomiast w open uplasowała się na dziesiątej lokacie.

Z bardzo dobrej strony pokazali się również Patryk Karwik (59:09 – 30. miejsce), Artur Marek (1:01:26 – 46. miejsce) i Karol Olejniczak (1:01:36 – 47. miejsce). Poza nimi na dystansie 15 km wystartowali Joanna Olejniczak, Daniel Deplewski, Jan Jaruzel, Karol Kałużny, Krzysztof Kasprzak, Bogumił Kostka i Piotr Tyczyński. W klasyfikacji drużynowej KS Krotosz znalazł się na wysokiej piątej pozycji.

5-kilometrową trasę pokonali natomiast Valery Maćkowiak i Grzegorz Pawlik, a także 13-letni Bartosz Pawlik, który po raz pierwszy wystąpił w barwach krotoszyńskiego klubu, zajmując dziewiąte miejsce w kat. 13-19 lat.