Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ

Gazeta Lokalna KROTOSZYN | MILICZ
PADEWSCY

Ekogroszek – ekonomiczne i ekologiczne paliwo. Co warto o nim wiedzieć?

2024-07-08
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności
  4. /
  5. Ekogroszek – ekonomiczne i...
Ekogroszek – ekonomiczne i ekologiczne paliwo. Co warto o nim wiedzieć?
TALENT STUDIO

Ekogroszek – ekonomiczne i ekologiczne paliwo. Co warto o nim wiedzieć?

Koszt ogrzewania domu uzależniony jest od wielu czynników – jednym z nich jest rodzaj źródła ciepła. Obecnie dość sporą popularnością cieszy się ekogroszek, jedno z najbardziej pożądanych paliw w ciągu ostatnich lat, produkowane na bazie węgla kamiennego. Niska zawartość siarki, popiołu, a także mały współczynnik spiekalności RI czyni paliwo wysoce wydajnym. Standardowy ekogroszek jest ciemnoszary, a jego bryłki osiągają wymiary od 5 do 25 milimetrów. Do odbiorcy trafia zapakowany w wygodne worki, chroniące go przed przedostawaniem się wilgoci, następnie zasila specjalny kocioł, w ten sposób rozprowadzając ciepło po całym domu. Co jest w nim tak wyjątkowego, że rocznie produkuje się go z nakładem milionów ton? Wszystko ze względu na jego właściwości.

Główne zalety korzystania z ekogroszku, czyli za co pokochaliśmy to paliwo

Ekogroszek jest wydajny oraz prosty w przechowywaniu – między innymi z tego powodu zyskuje zainteresowanie wśród osób poszukujących ekonomicznego paliwa, które pomoże im kompleksowo ocieplić dom. Paliwo nie jest wymagające, a działanie kotłów na ekogroszek jest naprawdę proste – komfortowy podajnik ułatwia cały proces ogrzewania. Do tego dochodzi jeszcze ekologiczność i umiarkowana cena. Wszystko to składa się na idealny obraz paliwa. Jest jednak kilka „ale”…

By móc doświadczyć wszystkich zalet ekogroszku, musi on pochodzić ze sprawdzonych źródeł i być materiałem jakościowym. Nie warto kierować się wyłącznie ceną, wybierając najtańszy rodzaj paliwa – zazwyczaj z niskim kosztem idzie też niska jakość (wysoka zawartość siarki oraz wysoki współczynnik spiekalności RI). Niski koszt zakupu i potencjalna oszczędność są w tym przypadku złudzeniem. Im wyższa kaloryczność, tym bowiem wyższe jest zużycie. Z tego powodu, przed wyborem miejsca zakupu opału, dobrze jest zorientować się na temat opinii o ich produktach. Wysokiej jakości ekogroszek znaleźć można między innymi na stronie https://wegiel-stach.pl/. Skład opału STACH zajmuje się sprzedażą dwóch typów ekogroszku – pochodzenia Kazachskiego oraz zmieszanego z certyfikowanym groszkiem z polskich kopalń.

Jakie oszczędności niesie ze sobą przejście na ekogroszek?

Wiele osób wzbrania się przed przejściem na ekogroszek ze względu na ceny pieców, nie mając przy tym pojęcia o istnieniu dofinansowań do wymiany pieca – w tym także tego na ekogroszek. Są one dostępne głównie przez to, że materiał opałowy relatywnie mniej zagraża środowisku niż tradycyjne kotły węglowe; wiele samorządów wspiera inicjatywę wymiany pieców i ochrony środowiska, dlatego zainteresowani mogą poczytać o szeregu akcji organizowanych przez gminy i większe miasta. Mimo dość wysokiej inwestycji na samym początku, ekogroszek w dłuższej perspektywie czasu jawi się jako paliwo warte uwagi, ekonomiczne a przy tym ekologiczne. Ekogroszek jest popularny i powszechnie stosowany, przez co można go kupić w praktycznie każdym składzie materiałów opałowych, a zmiany cenowe w przypadku tego paliwa są znacznie mniej drastyczne. W ostatecznym rozliczeniu można stwierdzić, że inwestycja w ekogroszek jest naprawdę opłacalna – nic więc dziwnego, że decyduje się na nią tak wiele osób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − dwanaście =

YouTube

Archiwum
BGP 2023
Motosdodoła
BHP RABENDA
KOK
TK DACHY
IMPULS ZDUNY
MATYLA
Agencja Reklamowa GL
Dietetyk Kaźmierczak
INNOWACYJNE FINANSE
GÓRZNY GROUP
ZBITY TELEFON
MAYOR INK
Jarmużek