Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Ekologiczny festiwal dziecięcy

2017-11-30
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Ekologiczny festiwal dziecięcy
Ekologiczny festiwal dziecięcy
GetFree

Przez cały listopad w Krotoszyńskim Ośrodku Kultury, galerii Refektarz i kinie Przedwiośnie odbywały się warsztaty, konkursy oraz występy artystyczne w ramach 22. edycji Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej. Współorganizatorami wydarzenia były Nadleśnictwo Krotoszyn oraz Komenda Powiatowa PSP.

 

8 i 15 listopada w sali kameralnej KOK dwie grupy dziewcząt z krotoszyńskich szkół wzięły udział w warsztatach ekodizajnu. Zorganizowano je po raz drugi. Po ubiegłorocznym sukcesie zajęć, podczas których tworzono torby i torebki ze starych ubrań czy banerów reklamowych, w tym roku uczestniczki warsztatów również wykonały wiele ciekawych projektów.

9 listopada rozstrzygnięto ekologiczny konkurs plastyczny, na który wpłynęło 611 prac w dwóch kategoriach tematycznych. Jury – Paweł Mizera i Beata Ulbrych – postanowiło nagrodzić i wyróżnić 52 autorów prac. Wręczenie nagród oraz wystawa prac młodych artystów odbyły się 22 listopada w galerii Refektarz.

Następnego dnia w Refektarzu zorganizowano konkurs „Chrońmy las”. 15 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych i klas gimnazjalnych z terenu powiatu zmierzyło się z testem wiedzy o lesie, jego ochronie, przepisach ppoż. i ekologii. Do finału weszły po trzy drużyny w każdej z kategorii. Finaliści odpowiadali na pytania jurorów, którymi byli przedstawiciele Nadleśnictwa Krotoszyn – Renata Wencławiak, specjalistka Służby Leśnej ds. ochrony lasu i podleśniczy Damian Janicki, a także asp. sztab. Łukasz Kliś, reprezentujący Komendę Powiatową PSP.

Wszyscy uczestnicy wykazali się sporą wiedzą i nie było łatwo wyłonić najlepszych. W starszej kategorii przyznano dwa pierwsze miejsca – zespołom z Kobylina i Rozdrażewa. Trzecia lokata przypadła reprezentantom Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Rozdrażewa, wyprzedzając Nową Wieś i SP nr 3 w Krotoszynie.

Ostatnią częścią festiwalu były prezentacje spektakli o tematyce ekologicznej 24 listopada w krotoszyńskim kinie. Jak zwykle dzieci nie zawiodły i przygotowały niezwykłe przedstawienia. Wspaniałe stroje małych aktorów, kolorowe dekoracje i znakomite przygotowanie występujących to efekty pracy wielu osób. W jury znaleźli się Marzena Oberkorn – aktorka scen wrocławskich, Jerzy Mularczyk – aktor scen wrocławskich, Beata Ulbrych – teatrolog z Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.

Po obejrzeniu siedmiu konkursowych spektakli ogłoszono werdykt. W kategorii 3-6 lat pierwszą nagrodę otrzymała grupa Ekoludki z Kobylina, druga trafiła do Wesołych Skrzatów z Koźmina Wlkp., a trzecią dostały Słoneczka z Niepublicznego Przedszkola ,,U Zuzi” w Krotoszynie. W kategorii 7-9 lat zwyciężyły Szkolne Ludki z SP Biadki, a drugie miejsce zajęli Mali Aktorzy z SP Mokronos.

(NOVUS)

FOT. Michał Kobuszyński & KOK

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud