Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN

Wielkopolska Gazeta Lokalna KROTOSZYN
ePaka

Elżbieta Rychlik przeszła na emeryturę

2020-11-02
  1. Strona Główna
  2. /
  3. Aktualności, Kultura
  4. /
  5. Elżbieta Rychlik przeszła na...
Elżbieta Rychlik przeszła na emeryturę
Akademia Reissa

Po 18 latach pracy na stanowisku kierownika Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim i 40 latach pracy w książnicy Elżbieta Rychlik przeszła na emeryturę. Uroczyste pożegnanie miało miejsce 27 października.

 

Wówczas to książnicę odwiedził burmistrz Maciej Bratborski, który chciał osobiście podziękować odchodzącej na emeryturę E. Rychlik za lata sumiennej, oddanej pracy zawodowej w koźmińskiej bibliotece, w służbie książce i słowu pisanemu. – Serdecznie dziękujemy za serce, które włożyła pani w rozkwit koźmińskiej biblioteki. Za atmosferę tego miejsca, życzliwość wobec każdego czytelnika, spokój i aktywną, choć dyskretną obecność w życiu naszej małej ojczyzny. Przez wszystkie lata pracy z ogromnym profesjonalizmem podchodziła pani do zawodowych wyzwań. Jednym z najtrudniejszych była z pewnością przeprowadzka biblioteki do nowej siedziby, która jest pani ukochanym dzieckiem. Nie przebiegałaby ona tak sprawnie, gdyby nie pani zrozumienie dla działań samorządu i dobra współpraca. Za to również serdecznie dziękujemy – mówił M. Bratborski.

Odchodzącej pani kierownik podziękowali również jej współpracownicy, przedstawiciele rozmaitych instytucji, lokalnych wydawnictw oraz szkół.

E. Rychlik pracowała w koźmińskiej bibliotece od 1 sierpnia 1980 roku. W bibliotece zatrudniona była w różnych działach. Od 2002 roku pełniła funkcję kierownika książnicy. Ponadto jest członkinią Towarzystwa Miłośników Koźmina Wielkopolskiego, współpracuje z redakcją „Szkiców Koźmińskich”. Uhonorowana została odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Nową szefową koźmińskiej biblioteki została Justyna Kląskała, bibliotekarka pochodząca z Borzęciczek. – Zawarliśmy dżentelmeńską umowę, że przez trzy miesiące J. Kląskała będzie sprawować funkcję pełniącej obowiązki kierownika książnicy – wyjaśnia Leszek Ziętkiewicz, dyrektor Gminnego Zespołu Instytucji Kultury, któremu podlega także biblioteka. Ten okres ma być dla nowej kierowniczki czasem na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych.

(PIK)

FOT. Agnieszka Flejsierowicz

YouTube

Archiwum
BGP
OLD-BRICK.PL
BETA
LAGUNA
IMPULS ZDUNY
Zajączek
Linkiewicz
IGLOO
OFFICIUM
Oring
KLIMA-PARTNER
Jarmużek
PROFAL
VENUS PIZZERIA
Jumbonet
Zuziak
MATYLA
TK DACHY
INNOWACYJNE FINANSE
Eltom-bud